آئین تودیع و معارفه مدیرکل محیط زیست استان قزوین
کد خبر: 109064
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹
عصر امروز برگزار شد؛
شاخص : آئین تودیع صدرالدین علیپور و معارفه‌ سیاوش شمسی‌پور مدیرکل حفاظت محیط زیست عصر امروز در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آئین تودیع‌ دکتر صدرالدین علیپور و معارفه‌ دکتر سیاوش شمسی‌پور مدیرکل حفاظت محیط زیست عصر امروز در سالن اجتماعات استانداری قزوین با حضور محمد مجابی معاون امور مجلس سازمان محیط زیست، فریدون همتی استاندار قزوین، نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین برگزار شد.

images (1)

حفاظت از محیط زیست دغدغه اجتماعی شود

فریدون همتی استاندار قزوین در این مراسم اظهار کرد: فعالان عرصه محیط زیست و محیط بانان در شرایط دشوار و طاقت فرسایی کار می‌کنند که باید از آن‌ها تجلیل شود.

وی افزود: فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست میان مردم در کاهش بار کاری حوزه محیط زیست و هم در کاهش هزینه‌های دولت در این حوزه موثر است.

همتی تصریح کرد: توسعه و حفاظت محیط زیست ۲ موضوع متضاد باهم هستند که باید با توجه به نقش هر کدام، میان آن‌ها سازگاری ایجاد کنیم.

این مسئول عنوان کرد: امروزه توسعه بیابان‌ها در اثر تغییرات آب‌ و هوایی، خشکسالی و عدم مصرف بهینه آب شرایط سختی را به وجود آورده است که اگر به طور جدی کنترل نشود در آینده مدیریت آن دشوار خواهد بود.

همتی در پایان افزود: انتخاب شدن قزوین به عنوان پایلوت محیط زیست و شکوفایی شهری در کنار سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی فرصت مناسبی برای بهبود وضعیت استان است.

IMG12440162

قزوین اولین استان در تشکیل کارگروه مدیریت پسماند در کشور بود

صدرالدین علیپور مدیرکل سابق اداره محیط زیست قزوین با اشاره به اقدامات انجام شده در گذشته، ابراز کرد: اتاق فکر محیط زیست متشکل از نمایندگان دستگاه‌های مختلف برای پیگیری بحران‌های محیط زیستی استان مانند پسماندها، بحران آب و آلودگی هوا تشکیل شد.

وی افزود: مسیر سبز با ایده محیط زیست استان قزوین برای شهرهای ساحلی در جهت جذب گردشگران و توریست مطرح شد.

علیپور ادامه داد: تشکیل کارگروه مدیریت پسماند و ایجاد سایت برای جداسازی پسماندها به عنوان اولین استان در کشور از اقدامات موثر در این زمینه بود که اکنون هم ادامه دارد.

وی با اشاره به اقدامات مطالعاتی و پژوهشی حوزه محیط زیست، گفت: در بخش اکولوژی صنعتی اولین استان بودیم که طرح استقرار واحدهای صنعتی متناسب با بهره مندی از پسماندهای یکدیگر را پیشنهاد دادیم.

علیپور اضافه کرد: احیاء زیرساخت دریاچه اوان، هدایت و پاکسازی آب دریاچه و قرار گرفتن آن در ردیف ملی از جمله اقدامات موثری بود.

وی در پایان با اشاره به اهمیت کار تشکل‌های محیط زیستی، عنوان کرد: بانک اطلاعاتی صنایع به نام نرم افزار قزوین راه‌اندازی و رونمایی شد.

۱۸۵۸۷۵۲

شرایط زیست محیطی کشور حساس شده است

سیاوش شمسی پور مدیرکل جدید اداره محیط زیست قزوین اظهار کرد: یکی از مشکلات در سیستم مدیریت کشور انقطاع در اقدامات و عملکردها است.

وی افزود: شرایط زیست محیطی کشور حساس بوده و در صدد هستیم تا اقدامات خوب گذشته در استان ادامه پیدا کند.

شمسی پور با اشاره به اکولوژی صنعتی ادامه داد: امروزه تصفیه خانه شهرستان البرز به خوبی مدیریت شده و در هفته آینده به عنوان پایلوت اکولوژی صنعتی کلید می‌خورد.

مدیرکل اداره محیط زیست عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری در ۱۵ محور و ۳۵ برنامه برای استان است، پایش استانی برنامه ششم را در قالب برنامه عملیاتی اداره کل در سال ۹۵ ارائه کرده‌ایم.

این مسئول در پایان گفت: طرح جامع کاهش آلودگی هوای استان انجام شده و به تصویب کارگروه‌های مختلف استانی رسیده است که منتطر تصویب آن در شورای برنامه ریزی و ابلاغ به دستگاه‌ها برای اجرا هستیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “آئین تودیع و معارفه مدیرکل محیط زیست استان قزوین”

  1. خسروی گفت:

    سوال اینجا است چرا ساعت ۵ بعدالظهر روز پنجشنبه معارفه بود . و اینکه چرا مدیر کل اسبق محیط زیست استان قزوین دوست داشت فقط و فقط جانشینش این فرد باشد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار