آبیک رتبه دوم در جذب کتابخوان و رتبه آخر در جذب منابع - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88592
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰
مديركل كتابخانه هاي عمومي آبيك اعلام كرد
شاخص : مديركل كتابخانه هاي عمومي آبيك در نشست انجمن كتابخانه ها گفت: آبيك در زمینه رشد عضویت رتبه دوم و از نظر منابع در رتبه آخر استان قزوین قرار دارد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حبیب اسماعیل خانی در نشست انجمن کتابخانه های شهرستان آبیک با اعلام اینکه این شهرستان رتبه دوم در جذب کتابخوان اما رتبه آخر در منابع را دارند، اظهار کرد: آبیک در زمینه رشد عضویت رتبه دوم، تعداد امانت رتبه نخست و از نظر منابع در رتبه آخر استان قزوین قرار دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی آبیک با بیان اینکه سرانه کتاب در این شهرستان به اعضای هر ۱۰۰ نفر، ۶ جلد کتاب است، گفت: سرانه کتابخانه عمومی آبیک ۱٫۳ متر به ازای هر نفر است و این در حالی است که طبق استاندارد باید به ازای هر نفر هشت متر باشد.

این مسئول اعلام کرد: طی سه ماه گذشته یک‌هزار و ۵۰۰ جلد کتاب از اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین به کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک اختصاص یافته است.

اسماعیل خانی تصریح کرد: در راستای توسعه فعالیت های کتابخانه ای، کتابخانه های عمومی امام محمدباقر (ع) و امام رضا (ع) استانداردسازی شده و بخش‌های تخصصی در این دو کتابخانه شامل بخش‌های کودک، مرجع، میز جستجو، بخش خدمات اینترنتی و بخش اسباب بازی در آن ها ایجاد و راه‌اندازی شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به بهبود وضعیت ساختاری دقیق و مطابق استاندارد محیط کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک از نظر فضای عمومی و تجهیزاتی شایسته است، مسئولان آبیک برای رفع کمبود منابع در این کتابخانه‌ها مساعدت لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار