آبیک پایلوت اجرای طرح ارتقاء سلامت کارگران شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95358
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۴
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:
شاخص : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوين گفت: شهرستان آبیک به عنوان پایلوت اجرای طرح ارتقاء سلامت کارگران از نظر جسمي، روحي و رواني انتخاب شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مسعود بابایی در اولین جلسه هماهنگی اجرای طرح ارتقاء سلامت کارگران شهرستان آبیک اظهار کرد: با اجرای این طرح کارگران این شهرستان از نظر جسمی، روحی و روانی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کرد: در سال گذشته حوادث ناشی از کار در استان ۱۴ درصد کاهش داشته است که جزء معدود استان‌ها در این زمینه بوده‌ایم.

این مسئول خاطرنشان کرد: قزوین در سرانه ناخالص داخلی صنعتی کشور پس از استان‌های یزد و سمنان، رتبه سوم را دارد.

بابایی تصریح کرد: اجرای طرح ارتقای سلامت کارگران در شهرستان آبیک پویایی و فعال شدن عرصه تولید و اقتصاد را به همراه دارد.

دماری رئیس موسسه تحقیقات سلامت دانشگاه تهران هم در این جلسه گفت: سنجش کارگران شهرستان آبیک و ارائه خدمات به آنان از تیر ماه سال آینده آغاز و تا آذر ماه ادامه می‌یابد.

وی افزود: پس از ارزیابی و سنجش سلامت کارگران از نظر جسمی و روانی و اجتماعی، کارت ویژه برای آنان صادر می‌شود که اگر خطر سلامت در کارگران جدی باشد با رنگ قرمز، خطر سلامت آنان جدی نباشد با رنگ زرد و اگر خطری سلامت آنان را تهدید نکند با رنگ سبز در کارت کارگران ثبت و مشخص می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار