آب در برخی از مناطق قزوین جیره‌بندی شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 107112
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۰۳
برای نخستین بار
شاخص : مدیرعامل شرکت آبفای استان قزوین گفت: برای نخستین بار آب در برخی از مناطق شهر محمدیه و ناحیه شهری مهرگان و شهر قزوین جیره‌بندی شد.

به گزارش شاخص‌نیوز، احمد هجرانفر در جلسه اظطراری رفع مشکلات آب شرب قزوین، شهر محمدیه و ناحیه شهری مهرگان که در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: در پی افت شدید فشار آب در مناطق یاد شده، برای نخستین بار آب در این مناطق جیره‌بندی شد.

وی افزود: یکی از مشکلات مهم آبفای استان قزوین، کمبود آب شرب در شهر محمدیه، ناحیه شهری مهرگان و شهر قزوین است که در روزهای اخیر به دلیل افت شدید فشار آب، آب در این مناطق جیره‌بندی شد.

مدیرعامل شرکت آبفای استان قزوین با اشاره به مشکلات آب شرب ناحیه شهری مهرگان که بزرگ‌ترین سایت مسکن مهر در استان قزوین است تصریح کرد: تأمین آب شرب این ناحیه از سال ۸۹ به دلیل نبود اعتبارات نیمه‌کاره مانده و با افزایش جمعیت در این منطقه وضعیت آب شرب روز به روز بحرانی‌تر می‌شود.

هجرانفر عنوان کرد: به دلیل خشکسالی‌های اخیر و کاهش شدید آب سفره‌های زیرزمینی، برای نخستین بار پس از انقلاب مجبور شدیم تا آب را از فاصله ۱۵ کیلومتری به مناطق یاد شده پمپاژ کنیم که این کار هزینه‌های زیادی را در پی داشته است این در حالی است که که آب شهر قزوین نیز از مازاد آب شهرهای اطراف تأمین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با کوچکترین افزایش دما و یا شکستگی لوله خط انتقال آب، با بحران آب‌رسانی مواجه می‌شویم، به نحوی که در موج گرمای اخیر به ناچار در سه منطقه شهر محمدیه آب جیره بندی شد و از ساعت ۹ صبح تا ۲ بعدازظهر آب قطع و با تانکر به مناطق یاد شده آب‌رسانی شد.

مدیرعامل شرکت آبفای استان قزوین با بیان اینکه به چهار حلقه چاه برای تأمین آب شرب این نواحی نیاز داریم گفت: وضعیت آب شرب رو به بحران است و اگر در این زمینه چاره‌اندیشی نشود، به یقین با مشکلات اجتماعی مواجه می‌شویم.

هجرانفر از شهروندان خواست تا در مصرف آب نهایت صرفه‌جویی را داشته باشند تا کمی از مشکلات این حوزه کاسته شده و ناچار به قطع آب نشویم.

انتهای پیام

تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار