آتش به جان منزل مسکونی در خیابان تالار قزوین افتاد+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 162007
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
شاخص : معاون عمليات سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين گفت: با تلاش و سرعت عمل آتش‌نشانان حريق منزل مسکوني در خیابان تالار قزوين اطفاء شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، قدیر موسی خانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین اظهار کرد: در تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی قزوین در ساعت ۲۱ و ۰۳ دقیقه روز دوشنبه ۲۷ فروردین ماه سال جاری، از وقوع آتش سوزی در یک باب منزل مسکونی ۲ طبقه واقع در خیابان تالار کوچه صداقت خبر داده شد که ستاد فرماندهی این سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های شماره سه مولوی و یک باغ دبیر را به محل حادثه اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور اولین اکیپ آتش نشانی در کمتر از ۳ دقیقه به محل حادثه گفت: پس از رسیدن نیروهای عملیاتی مشاهده شد حریق در یکی از اتاق ها واقع در طبقه همکف این واحد مسکونی به وقوع پیوسته و شعله های آتش و دود به سرعت در حال گسترش و سرایت به اطراف می باشد.

موسی خانی اعلام کرد: آتش نشانان اعزامی بلافاصله پس از رسیدن به محل با قطع جریان برق و گاز صحنه حادثه را ایمن سازی کرده و در ادامه با استفاده از دستگاه تنفسی و تجهیزات ویژه آتش نشانی خود را به کانون حریق رساندند و با حداقل خسارت ممکن، نسبت به اطفاء شعله‎های آتش اقدام و از سرایت حریق به سایر قسمت ها و بروز خسارات بیشتر جلوگیری کردند.

وی در ادامه با اشاره به سوختگی جزیی دست پسر بچه ۲ ساله در جریان این حادثه و تحویل وی به عوامل اورژانس حاضر در محل اعلام کرد: نیروهای عملیاتی پس از ایمن سازی کامل محل، اطمینان کامل از خاموش شدن آتش و تهویه فضای داخلی ساختمان نسبت به تنظیم گزارش حادثه اقدام و با تحویل محل حادثه به مالک مأموریت خود را به پایان رساندند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی قزوین در خاتمه با اشاره به لزوم رعایت کامل موارد ایمنی و توجه به توصیه های ایمنی اعلام شده افزود: در بسیاری از موارد داشتن مهارت های اولیه اطفاء حریق و وجود خاموش کننده های آتش نشانی در منازل مسکونی و خودرو های شخصی می تواند در امر اطفاء حریق و جلوگیری از بروز خسارت های سنگین بسیار موثر واقع شود.

گفتنی است؛ علت وقوع این حادثه از سوی کارشناسان واحد بررسی علل حریق و حوادث این سازمان در دست بررسی است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار