آتش در اراضی ملی و منابع طبیعی طارم استان قزوین مهار شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 149497
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
مدیرکل منابع طبیعی استان قزوین:
شاخص : مدیرکل منابع طبیعی استان قزوین گفت: با تلاش شبانه روزی ماموران منابع طبیعی و کمک های مردمی بیش از ۹۰ درصد حریق در اراضی ملی طارم سفلی در استان مهار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ علی اکبر اسداللهی مدیرکل منابع طبیعی استان قزوین در خصوص آخرین وضعیت مهار آتش در مراتع و اراضی ملی محدوده حسین آباد طارم سفلی اظهار کرد: از دو روز گذشته بیش از ۱۰۰ مامور در منطقه حضور دارند و با سختی فراوان در حال مهار آتش هستند که خوشبختانه صبح امروز بیش از ۹۰ درصد حریق مهار شده است.

وی افزود:  این اراضی از حسین آباد طارم ئ در محدوده بالای امامزاده یحیی قرار دارد و ار اراضی ملی و مراتع مشجع است که نگرانی ما جنگلهای مسیر بود که با تلاش ماموران و زدن «آتش بر» از سرایت حریق به جنگل که می توانست آسیب زیادی به استان وارد کند جلوگیری شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین تصریح کرد: با حضور ۸۵ تن از نیروهای منابع طبیعی و ۳۳ تن از نیروهای لشگر ۱۶ زرهی، ۱۰ نفر نیروی کمک محیط زیست، بخشداری و افرادی از جوامع محلی و نیروهای بومی و هلال احمر با تلاش شبانه روزی اکثر آتش مهار شده است.

وی بیان کرد: تنها حدود ۱۰ درصد حریق که در دره ها که صعب العبور است هنوز مهار نشده و تلاش ماموران ویژه رنجر برای مهار ادامه دارد و امیدواریم در چند ساعت اینده این محدوده نیز خاموش شود.

اسداللهی گفت: همچنین با سه سورتی پرواز هواپیماهای شرکت خدمات هواپیمایی ویژه مقادر متنابهی آب برای خاموش کردن حریق استفاده شد اما به دلیل وجود باد شدید در منطقه ادامه پرواز خطرناک است و امکان ندارد.

وی در خصوص حجم حریق در این محدوده اظهارنظر نکرد اما گفته می شود بیش از ۱۵۰ تا ۲۰۰ هکتار از اراضی در این حریق آسیب دیده است.

به نظر می رسد با توجه به این که افراد عادی به این منطقه رفت و آمد ندارندبه احتمال زیاد و گفته شاهدان عینی باز هم بی احتیاطی شکارچیان در آتش افروختن و خاموش نکردن آن و وجود باد شدید در منطقه موجب بروز این حریق و خسارت فراوان به مراتع و منابع طبیعی استان شده است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

منبع: مهر

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “آتش در اراضی ملی و منابع طبیعی طارم استان قزوین مهار شد”

  1. دلسوز گفت:

    بخشدار جناب کلهرمی توانست به جای اینکه خود شخصا روز اول بیل بگیردبدست آتش خاموش کند فیلم عکس بگیرد..همون روز اول با استان هماهنگ میکرد برای بالگرد نیروی کمکی تا شاهد این همه تخریب نشویم ..در واقع عدم مدیریت شخص اول بخش موجب افزایش تلفات شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار