آتش سوزی ساختمان مسکونی در بلوار مطهری قزوین+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166517
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۲:۴۴
شاخص : رئيس ايستگاه شماره هفت سازمان آتش‌نشانی و خدمات ايمنی شهرداری قزوين گفت: آتش نشانان با حضور در محل آتش سوزی ساختمان مسکونی در بلوار مطهری قزوین 9 نفر از ساکنان که در میان دود و حرارت محبوس شده بودند را نجات دادند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، رضا امیری خسروبیگی گفت: در تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی قزوین در ساعت ۱۸ و ۵۶ دقیقه روز چهارشنبه ۲۳ خردادماه سال ۱۳۹۷ از وقوع آتش سوزی در یک باب منزل مسکونی سه طبقه واقع در بلوار مطهری قزوین کوی نسیم خبر داده شد که ستاد فرماندهی این سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های شماره پنج پونک، هفت شهید مفتح و ۲ شهید بابایی را به محل حادثه رهسپار کرد.

وی با اشاره به حضور اولین اکیپ عملیاتی در کمتر از ۴ دقیقه به محل حادثه اعلام کرد: پس از رسیدن نیروهای آتش نشانی مشاهده شد حریق در قسمت اتاق خواب این واحد مسکونی خالی از سکنه به وقوع پیوسته و شعله های آتش و دود کل فضای داخلی این واحد و قسمتهایی از راه پله این ساختمان سه طبقه را فرا گرفته است.

رئیس ایستگاه شماره هفت سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین با اشاره به محبوس شدن تعداد ۹ نفر از ساکنین طبقات فوقانی در جریان این حادثه افزود: آتش نشانان اعزامی بلافاصله پس از رسیدن در محل با قطع جریان برق و گاز صحنه حادثه را ایمن سازی کرده و بطور همزمان با استفاده از دستگاه تنفسی و تجهیزات ویژه آتش نشانی نسبت به اطفاء حریق و تخلیه اضطراری همه محبوس شدگان اقدام کردند.

خسروبیگی در ادامه بیان داشت: نیروهای عملیاتی پس از بررسی قسمتهای مختلف ساختمان و اطمینان از اطفاء کامل حریق و ایمن سازی محل حادثه به ماموریت خود خاتمه دادند و پس از تهویه ساختمان با استفاده از دستگاه توربوفن، محل حریق را تحویل عوامل انتظامی حاضر در صحنه حادثه دادند.

گفتنی است؛ خوشبختانه در جریان این آتش سوزی به هیچ کس آسیبی نرسید و علت بروز این حادثه نیز از سوی کارشناسان واحد بررسی علل حریق و حوادث در دست بررسی می‌باشد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار