آتش سوزی ۴۰۰هکتار ازمراتع قزوین/ رسالت ملی در قبال حفظ منابع طبیعی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65769
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۴۳
جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع طبيعي استان اعلام كرد
شاخص : جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین اعلام كرد: از ابتدای امسال تاکنون 400 هکتار از منابع جنگلی و مراتع استان قزوین به علت آتش‌سوزی از بین رفته است.

محمد علی رشوند صبح امروز در گفت‌و گو با سرویس اجتماعی شاخص، با اعلام اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۴۰۰ هکتار از منابع جنگلی و مراتع استان قزوین به علت آتش‌سوزی از بین رفته، اظهار کرد: این میزان مرتع و جنگل، طی ۳۰ مورد آتش‌سوزی‌ از بین رفته که عمدتاً به علت سهل‌انگاری گردشگران رخ داده است.

جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین با بیان اینکه منشاء بسیاری از فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی از منابع طبیعی است، عنوان کرد: تولید اکسیژن و تلطیف هوا، جذب گرد و غبار و گازکربنیک، کاهش آلودگی صوتی، کنترل آب‌های سطحی و تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی، حفظ و تولید خاک، تولید علوفه دام، تولید فرآورده‌های صنعتی و دارویی، تنوع زیستی و محلی برای تفرج از مهم‌ترین ثمرات جنگ‌ها و مراتع هستند.

این مسئول همچنین آتش سوزی ۱۵۰ هکتار از مراتع کمررود در بخش طارم سفلی، در چند روز گذشته را آخرین مورد حریق منابع طبیعی در استان اعلام کرد و افزود: در این آتش‌سوزی گونه‌های ارزشمند مراتع در مدت ۱۲ ساعت از بین رفت اما حریق، قبل از سرایت به جنگل‌های حفاظت شده منطقه، با کمک کارکنان منابع طبیعی استان مهار شد.

رشوند با اشاره به رسالت ملی در قبال حفظ منابع طبیعی، تصریح کرد: مسئولیت انسانی و اجتماعی حکم می‌کند که در کلیه شئون زندگی خود، حفظ طبیعت را در اولویت قرار دهیم.

وی از مردم درخواست کرد: پس از پایان گردش و تفریح خود و قبل از ترک منطقه، نسبت به خاموش کردن آتش اقدام کنند و در صورت مشاهده حریق در منابع طبیعی با شماره ۱۵۰۴ تماس بگیرند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار