آثار تاریخی ثبتی قزوین به 1318 اثر افزایش یافت
کد خبر: 113792
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان:
شاخص : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: آثار تاریخی ثبت شده قزوین در فهرست میراث ملی کشور به یک هزار و 318 اثر رسید.

محمدعلی حضرتی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از ثبت هفت اثر تاریخی غیر منقول استان قزوین در فهرست آثار ملی کشور خبر داد و اظهار کرد: با ثبت این آثار تعداد آثار تاریخی ثبت شده قزوین در فهرست میراث ملی کشور به یک هزار و ۳۱۸ اثر افزایش یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در ادامه این آثار تاریخی را؛ قنات امیر آبادنو در جنوب‌ غربی شهرستان بوئین‌ زهرا، یخچال تاریخی جنت‌آباد در جنوب‌ غربی شهرستان قزوین، مسجد تاریخی طزرک واقع در شهرستان بوئین‌ زهرا و چهار محدوده گلزار شهدا در شهرستان‌های آبیک و الوند و روستاهای رزجرد و آرشت عنوان کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه بسیاری از بناهای شهر تاریخی قزوین واجد ارزش‌های تاریخی و معماری هستند تصریح کرد: از همین رو مهمترین این بناها پس از بررسی های کارشناسی مورد تایید قرار گرفت و در فهرست آثار ملی کشور اضافه شد.

وی با بیان اینکه استان قزوین به لحاظ جاذبه‌های گردشگری در جایگاه مناسبی قرار گرفته است افزود: این استان در اقلیم خاصی قرار دارد که مردم آن با گذر زمان، فضایی را ساخته‌اند که بتوانند بر محدودیت‌ها و معضلات طبیعی غلبه کنند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار