آثار شهید مطهری نگهبانی برای حفظ سپاه و بسیج از آسیب‌هاست - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56731
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۳:۰۸
نماینده ولی فقیه در سپاه استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین با اشاره به اندیشه بلند شهید مطهری گفت: آثار این شهید بزرگوار نگهبانی برای حفظ سپاه و بسیج از آسیب‌هاست.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت‌الاسلام علی معبودی پیش‌ازظهر امروز در نشست با خبرنگاران استان قزوین به مناسبت هفته عقیدتی- سیاسی که در مجتمع فرهنگی شهید آوینی برگزار شد، با اشاره به پاسداشت مقام معلم در سالروز شهادت استاد مطهری اظهار کرد: براساس سنتی حسنه سالگرد شهادت استاد مطهری از ۱۱ تا ۱۷ اردیبهشت ماه به عنوان هفته عقیدتی- سیاسی در سپاه و بسیج نامگذاری شده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین با اشاره به سخن امام خمینی(ره) در رابطه با پیامی که به مناسبت شهادت شهید مطهری داشتند و بیان ویژگی‌های اخلاقی این استاد بزرگوار گفت: مطهری انسان متفکر، فقیه و عالی مقام بود، فیلسوفی که توان تجزیه و تحلیل مکاتب فلسفی را داشت،عمر شریفشان را در راه مقدسات اسلام هزینه کرد و با کج‌روی‌ها و انحرافات مبارزه سرسختانه داشت.

وی با بیان اینکه استاد مطهری دارای طهارت، قدرت ایمان و بیانی کم‌نظیر بودند، افزود: شهادت این عالم فقیه رخنه‌ای را در تاریخ انقلاب اسلامی ایجاد کرد که با هیچ جایگزینی پر نمی‌شود چراکه آثار و قلم این انسان بزرگوار آموزنده و قابل استفاده است.

معبودی با اشاره به فلسفه نامگذاری هفته عقیدتی- سیاسی خاطرنشان کرد: اولین رکن شناساندن چهره بلند شهید مطهری به جامعه پاسداران و بسیجیان است و معرفی این انسان وارسته به عنوان الگو برای معلمان و فرهنگیان که در نهایت باید اندیشه بلند این شهید والامقام به عنوان محور اعتقاد و معنویت در سپاه و بسیج قرار گیرد.

این مسئول  تصریح کرد: امام خمینی(ره) می‌فرمایند: «خطی که می‌تواند اسلام را از گزندها حفظ کند خط مطهری است» بنابراین آثار شهید مطهری یک نگهبان مستحکم برای حفظ بسیج و سپاه از آسیب‌ها و گزندهاست.

نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین اضافه کرد: اندیشه و آثار شهید مطهری مبنای شکل‌گیری بسیج و سپاه است و این مجموعه برای فعالیت و پایداری نیازمند سیراب شدن از این چشمه زلال است.

معبودی با اشاره به برنامه‌هایی که به مناسبت هفته عقیدتی- سیاسی در سپاه استان قزوین برگزار می‌شود، عنوان کرد: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان در روز یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ساعت ۱۱صبح، برگزاری نشست حکمت مطهر در ۱۴ اردیبهشت در سطح استان، تجلیل از مربیان، مروجان، افسران و سربازان درعرصه‌های فرهنگی از جمله این برنامه‌هاست.

وی به دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده اشاره کرد و اذعان داشت: در این هفته دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان، برگزاری نمایشگاه کتاب در سطح استان به ویژه آثار شهید مطهری، برگزاری نشست بصیرتی به عنوان «دولت و ملت همدلی و هم‌زبانی»، مسابقه کتابخوانی از آثار مطهری در سطح سپاه و بسیج، حضور در مزار شهدای گمنام و در نهایت همایش پیشتازان و منادیان وحدت حقیقی که همان روحانیت هستند برگزار می‌شود.

این مسئول در پایان با بیان اینکه از یازدهم تا ۱۷ اردیبهشت ماه هر روز به یک عنوان نامگذاری شده است، یادآور شد: روز جمعه ۱۱ اردیبهشت ماه شهید مطهری ولایت و فرهنگ مهدویت، ۱۲ اردیبهشت شهید مطهری ایمان و معنویت، ۱۳ اردیبهشت شهیدمطهری پیشرفت در علم فناوری، ۱۴ اردیبهشت شهید مطهری و پیشرفت و عدالت، ۱۵ اردیبهشت شهید مطهری و امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از لوازم مهم جامعه، ۱۶ اردیبهشت شهید مطهری و وحدت و بیداری اسلامی و در نهایت روز آخر ۱۷ اردیبهشت ماه با عنوان شهید مطهری و فرهنگ و اخلاق اسلامی و سبک زندگی اسلامی مشخص شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار