آخرین تحولات قیمت مرغ در بازار/ نرخ واقعی بالای ۹ هزار تومان است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 162767
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
شاخص : مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی قیمت مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها را ۸ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرد.

به گزارش شاخص نیوز: محمدعلی کمالی سروستانی مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی از افزایش ۲۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۵ هزار و ۱۰۰ تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۷ هزار و ۴۵۰ و خرده فروشی ۸ هزار و ۳۰۰ تومان است.

وی با اشاره به اینکه دلیل مشخصی برای افزایش قیمت مرغ در بازار وجود ندارد، افزود:  در برخی مواقع قیمت مرغ تحت تاثیر شرایط کلی بازار قرار می گیرد که براین اساس کاهش اعلام بار در اواخر هفته و نوسان شدید نرخ نهاده ها بر افزایش قیمت مرغ دامن می زند.

کمالی سروستانی قیمت مرغ در روزهای آتی را پیش بینی کرد و گفت: براساس آخرین آمار، میزان جوجه ریزی فروردین بالای ۱۰۰ میلیون قطعه بود که این امر نشان می دهد که به لحاظ تولید مشکلی نداریم  و تنها نوسان نرخ نهاده ها ممکن است در افزایش قیمت مرغ تاثیر گذار باشد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی با انتقاد از افزایش غیر واقعی نرخ نهاده ها در بازار بیان کرد: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو کنجاله سویا ۲ هزار و ۵۴۰ و ذرت هزار و ۱۸۵ تومان است.

وی نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده با احتساب سود ۱۵ درصدی مرغدار ۶ هزار و ۸۰۰ و برای مصرف کننده را بالای ۹ هزار تومان اعلام کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار