ایران جانبی

آخرین تحولات کرونا در جهان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 204859
تاریخ انتشار: 24 مارس 2020 - 9:56
شاخص : ویروس کرونا که اکنون حدود ۱۹۰ کشور را درگیر خود کرده است، به سرعت در جهان از آفریقا گرفته تا آمریکا و اروپا در حال اپیدمی است.

به گزارش شاخص،  سرعت انتشار ویروس کرونا در ایتالیا و در نتیجه تعداد تلفات مبتلایان به این ویروس خطرناک در این کشور، روز به روز در حال افزایش است و اکنون، به حدود ۶۱۰۰ قربانی و بیش از ۶۴ هزار مبتلا رسیده است.

وزیر بهداشت فرانسه نیز دیروز پس از ثبت ۱۸۶ مورد جدید از قربانیان ویروس کرونا، تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را ۸۶۰ نفر اعلام کرد.

در انگلیس هم با مرگ ۵۴ نفر دیگر به دلیل ابتلا به کرونا در روز دوشنبه، شمار قربانیان این ویروس در این کشور به ۳۳۵ نفر و مجموع مبتلایان در این کشور به ۶۶۵۰ نفر رسیده است.

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشور دستور داد تا مراکز تجاری و فروشگاه‌های غیر ضروری این کشور تا سه هفته تعطیل و اجتماع بیش از دو نفر در این کشور نیز ممنوع شود.

در آمریکا نیز تعداد تلفات ویروس کرونا به شدت رو به افزایش است و بنا به اعلام دانشگاه آمریکا «جانز هوپکینز»، تعداد قربانیان در این کشور به ۵۷۳ نفر و تعداد مبتلایان به ۴۱۷۹۸ نفر افزایش یافت.

با این حال، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بامداد سه شنبه در یک نشست خبری درباره آخرین تحولات مربوط به کرونا گفت که با توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده، کل کشور تعطیل نخواهد شد.

ترامپ تاکید کرد: اجازه نخواهیم داد این کشور به مدت چند ماه به خاطر ویروس کرونا تعطیل شود و امیدواریم بحران کرونا به زودی پایان یابد و روال به حالت عادی و طبیعی خود طی هفته‌های آینده بازگردد.

وی ابراز امیدواری کرد که در کمتر از سه یا چهار ماه آینده، کل کشور به شرایط عادی بازگردد و تجارت و کسب و کارها مجداد به راه بیفتد.

برزیل نیز شاهد افزایش تعداد قربانیان ویروس کرونا است و تنها در روز گذشته ۳۴ مورد فوتی و ۳۴۵ مورد ابتلا در این کشور به ثبت رسیده است.

وزارت بهداشت مصر نیز دوشنبه شب اعلام کرد که با فوت ۵ نفر دیگر از مبتلایان به کرونا و ثبت ۳۹ مورد جدید از ابتلا به کرونا، تعداد کشته ها به ۱۹ نفر و تعداد مبتلایان به ۳۶۶ نفر افزایش یافت.

پارلمان مصر در چارچوب اجرای طرح مقابله با کرونا، همه جلسات خود را تا ۱۲ آوریل به حالت تعلیق درآورده است.

وزارت بهداشت رواندا نیز دیروز اعلام کرد که با شناسایی ۱۷ مورد جدید از افراد مبتلا به ویروس کرونا، تعداد مبتلایان به ۳۶ نفر رسیده است.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت الجزایر در تازه ترین آمار خود مربوط به تلفات کرونا، تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا را ۲۳۰ نفر اعلام کرد.

در کشور الجزایر، ایالت البلیده به مدت ۱۰ روز قرنطینه شد و از امروز سه شنبه مقررات منع آمد و شد در پایتخت این کشور از ۷ شب تا ۷ صبح وضع شده است.

در فلسطین اشغالی نیز ۳۷۱ مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شدند که تعداد مبتلایان به ۱۴۴۲ نفر افزایش یافته است.

شناسایی ۳۷۱ مورد ابتلا به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی، ‌بالاترین میزان طی یک روز از ابتدای آغاز شیوع ویروس کرونا در اراضی اشغالی بوده است.

انتهای پیام/۱۷۰۰

منبع: تسنیم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار