آخرین تصاویر از حج نیمه تمام جانبازی که در منا به شهادت رسید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73076
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۷
شاخص : داود موسوی جانباز قطع دو پا بود که در آخرین گفتگو در وصف احوالاتش چند روز پیش از حادثه گفت: اعمال حج را تاکنون به‌تنهایی انجام داده‌ام و امیدوارم با کمک خداوند بقیه اعمال را نیز به همین صورت انجام دهم.
یکی از اعضای کاروان ویژه جانبازان که متشکل از جانبازان ۷۰ درصد و همراهان آن‌ها هستند در حادثه منا به شهادت رسید. جانباز ۷۰ درصد تهرانی «داود موسوی» یکی از جانبازان حاضر در این حادثه بود که در این فاجعه خونبار دعوت حق را لبیک گفته و به سوی همرزمان شهید خود پرکشید.

داود موسوی جانباز دو پا قطع بود که در آخرین گفتگو در وصف احوالاتش چند روز پیش از حادثه گفت: اعمال حج را تاکنون به‌تنهایی انجام داده‌ام و امیدوارم با کمک خداوند بقیه اعمال را نیز به همین صورت انجام دهم.

تصاویری از او در کنار دیگر جانبازان این کاروان در مدینه و مکه از این سفر معنوی و البته پرحادثه و خونبار به جای مانده است. روز قبل از حادثه منا تصاویری از او در مراسم برائت از مشرکین در صحرای عرفات به ثبت رسید که در آن داود موسوی پوستری با عنوان شعار «اسلام با صهیونیسم همیشه در جهاد است» به دست گرفته و با غرور در برائت از مشرکین نقش آفرینی می‌کند.

عکس‌هایی از حضور این شهید والامقام در سفر حج در ادامه می‌آید:

چندی پیش اولین کاروان از جانبازان که متشکل از ۴۲ نفر از جانبازان ۷۰ درصد و قطع نخاعی بودند، نهم شهریور ماه ۹۴ به سفر حج اعزام شدند؛ همچنین  ۱۷ شهریور ماه دومین کاروان ویژه حج جانبازان متشکل از ۴۱ جانباز ۷۰ درصد به همراه یک نفر با بدرقه مسئولین بنیاد به این سفر معنوی اعزام شدند.

روز پنج شنبه در پی ازدحام جمعیت در ورودی پل جمرات واقع در خیابان ۲۰۴ منا، حدود یک‌هزار و ۳۰۰ تن از حجاج کشته و بیش از ۲۰۰۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند. رئیس سازمان حج و زیارت تعداد قربانیان ایرانی حادثه امروز در منا را تا این لحظه ۱۳۱ نفر اعلام کرد. روزنامه الدیار درباره علت این حادثه می‌نویسد: حقیقت امر این است که خودروی “محمد بن سلمان” جانشین ولیعهد و وزیر جنگ عربستان به‌همراه بیش از ۲۰۰ نیروی امنیتی و ۱۵۰ مأمور پلیس وارد صفوف حجاج شده و به مرکز “منا” انتقال یافته است. این اقدام موجب آغاز فاجعه شد.

منبع: تسنیم
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار