آخرین مهلت ثبت‌نام جهت پیاده‌روی اربعین تا ۲۴ آبان ماه است
کد خبر: 116104
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۰۰
مدیرکل حج و زیارت قزوین:
شاخص : مدیرکل حج و زیارت قزوین گفت: تاکنون بیش از 4 هزار نفر در سامانه سما در استان قزوین ثبت نام کرده‌اند و از افراد متقاضی توقع داریم که هر چه سریع‌تر ثبت نام کرده و روز خروج از مرز خود را مشخص کنند.

علیرضا کلانتری مدیرکل حج و زیارت قزوین صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در دوره ثبت نامی که مربوط به ماه‌های ذالحجه، محرم و صفر است حدود ۱۵۰۰ نفر از استان قزوین برای سفر به کربلا و نجف ثبت نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد تا کنون بیش‌از ۱۰۰۰ نفر مشرف شده‌اند افزود: به طور کلی ۲۶ دفتر حج و زیارت مجاز در سطح استان داریم که مردم می‌توانند به این دفاتر مراجعه کنند.

مدیرکل حج و زیارت قزوین ابراز کرد: اگر مردم به گروه‌های آزاد غیر قانونی فعالیت مراجعه کنند دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند و از خدمات سازمان حج و زیارت برخوردار نخواهند شد.

کلانتری اضافه کرد: با بیان اینکه ۲۲ اختلاف جدی بین خدمات رسانی دفاتر قانونی و غیر قانونی وجود دارد، گفت: افرادی که از طریق دفاتر غیرمجاز اقدام کنند قطعا در این سفر به مشکلات جدی مواجه خواهند شد و نمی‌تواند از خدمات سازمان حج و زیارت که مهم‌ترین آن امنیت، خدمات درمانی، امکانات پذیرایی و …. بهره‌مند شوند.

وی عنوان کرد: در سال جاری بر اساس رای تمام اعضای ستاد اربعین که شامل نیروی انتظامی، وزارت امور خارجه و معاونت امنیتی و انتظامی وزارت کشور است، مقرر شد تنها کسانی که دارای گذرنامه معتبر هستند و در سامانه سما ثبت نام کرده‌اند بتوانند به کشور عراق اعزام شوند.

مدیرکل حج و زیارت قزوین افزود: امسال پلیس در مرزها به طور جدی با افرادی که بدون گذرنامه هستند برخورد خواهد کرد.

مردم ثبت نام در پیاده روی اربعین را به روزهای آخر موکول نکنند

کلانتری خاطرنشان کرد: ۲۶دفتر در سطح استان و دفاتر فرعی که در ۳۶ نقطه دایر شده‌اند آمادگی ثبت نام شهروندان جهت پیاده روی اربعین را دارند و خود مردم هم می‌توانند از طریق سامانه سما ثبت نام کنند.

این مسوول با بیان اینکه گذرنامه حداقل باید۶ ماه اعتبار داشته باشد، عنوان کرد: با توجه به خدمات جدیدی که در نظر گرفته شده، هزینه روادید به صورت آنلاین دریافت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام اربعین از یک ماه پیش آغاز شده گفت: تاکنون بیش از ۴ هزار نفر در سامانه سما در استان قزوین ثبت نام کرده‌اند و از افراد متقاضی توقع داریم که هر چه سریع‌تر ثبت نام کرده و روز خروج از مرز خود را مشخص کنند.

مدیرکل حج و زیارت قزوین تاکید کرد: مهلت ثبت نام تا ۲۴ آبان ماه است؛ مردم مراجعه خود را به روزهای آخر موکول نکنند چراکه روزانه باید تعداد معینی از مرز خارج شوند.

کلانتری یادآور شد: گروهایی هستند که به طور غیر قانونی فعالیت می‌کنند و تاکنون چند گروه هم دستگیر شده‌اند و تاکید ما این است که متقاضیان فقط از طریق سامانه سما اقدام کنند.

این مسوول در پایان گفت: دفاتر غیر قانونی از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌شوند و مردم با مراجعه به سایت حج و زیارت می‌توانند لیست دفاتر مجاز را دریافت کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار