آرزوی دختر بدون دست محقق شد + تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89252
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۹:۰۴
شاخص : دختری که به طور مادرزاد بدون یک دست بدنیا آمده بود، بالاخره توانست در هوا چرخ و فلک بزند.

به گزارش شاخص نیوز،دختری که بدون با مچ دست چپش بدنیا آمده بود و عاشق ژیمناستیک بود با کمک دانشمندان توانست به آرزوی خود برسد.

دانشمندان وسیله خاصی برای این دختر نوجوان ساختند که او راحت بتواند حرکات ورزشی مورد علاقه‌اش را اجرا کند.

آرزوی دختر بدون دست محقق شد + تصاویر

آرزوی دختر بدون دست محقق شد + تصاویر

تالیا داوکینز ۸ ساله که دچار بیماری قطع عضو در دوران جنینی شد، بند ناف دور مچ دستش پیچید و به علت نرسیدن خون به این عضو، این عضو دیگر رشد نکرد. مادرش که از این مسئله آگاه شد با مشاور‌ه گرفتن و صحبت با قسمتی که اعضای مصنوعی بدن را طراحی و تولید می‌کنند، تصمیم گرفت فرزندش را نگه دارد.

وقتی تالیا ۶ هفته داشت، برایش دست پروتزی درست کردند و این مسئله باعث شد او از هیچ چیزی در زندگی‌اش عقب نماند و نگذاشت مشکلش، او را از پیشرفت باز دارد.

آرزوی دختر بدون دست محقق شد + تصاویر

آرزوی دختر بدون دست محقق شد + تصاویر

اکربات، شنا، اسکی رو یخ و مخصوصا ژیمناستیک از جمله فعالیت‌هاییست که او در آن‌ها پیشرفت داشته‌است. با تمام این امکانا، او هنوز نمی‌توانست بعضی از حرکات را به راحتی اجرا کند. در نتیجه، دانشمندان وسیله‌ای برای او طراحی کردند که به قسمت پرتز شده پیچ می‌شود. بنابراین اکنون او می‌تواند به راحتی چرخ بزند و رو به پشت خم شود.

مادر تالیا می‌گوید، تالیا دختر قوی بوده و همیشه سعی کرده کارهایی که دیگران توانایی انجام آن را دارند را به هر روشی که شده انجام دهد.  برای انجام هر کار ابتدا تالیا تمام سعی و تلاشش را می‌کنند و اگر نتوانست، از پروتزی که برایش طراحی شده استفاده می‌کند و در صورت عدم موفقیت به مادرش مراجعه می‌کند.

آرزوی دختر بدون دست محقق شد + تصاویر

تالیا اکنون بسیار خوش‌حال است که می‌تواند حرکاتی که تلاش زیادی برای اجرای آن‌ها کرده بود، بالاخره به خوبی اجرا کند. این هفتمین پروتزیست که او از ۸ سالیگی داشته‌است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار