آرمان گرایی در برنامه نویسی باید منطقی و عقلانی باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 128070
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹
رییس دادگستری شهرستان قزوین:
شاخص : رییس دادگستری شهرستان قزوین لازمه اجرای برنامه توسعه قضايی چهارم را آرمان گرايی منطقی، عقلانی و توجه به نقاط مثبت و منفی برنامه‌های قبلی دانست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام حسین کثیرلو رییس دادگستری شهرستان قزوین در شورای مسئولان قضایی استان اظهار کرد: برنامه نویسی یکی از ضرورت های کاری است ولی لازم است نگارش برنامه به گونه ای باشد که آرمان گرایی در برنامه نویسی منطقی و عقلانی باشد.

وی ادامه داد: لزوم نگارش برنامه محقق شدنی امر دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد بدین معنا که اگر آرمانی در برنامه مورد توجه قرار می گیرد باید تحقق آن نیز مورد توجه باشد.

رییس دادگستری شهرستان قزوین اضافه کرد: داشتن شاخص های ارزیابی برنامه موضوعی دیگری است که باید بدان توجه شود بدین معنا که لازم است معیار و میزانی مشخص شود تا میزان اجرای برنامه با آن ارزیابی شود.

وی افزود: بررسی میزان تحقق سه برنامه قبلی ما را در شناخت شیوه های تحقق و اجرای هر چه بهتر برنامه فعلی بیش از پیش یاری می کند.

عدالت کیفری را با جدیت دنبال می‌کنیم

ضرغامی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قزوین در ادامه این جلسه اظهار کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح برنامه کاری خود را در دو حوزه متمرکز کرده است.

ضرغامی اعلام کرد: برنامه نخست پیشگیری از وقوع جرم است که در این بخش تمام تلاش ما در حوزه ارائه آموزش است تا بتوانیم بستر مناسب را برای اجرای عدالت کیفری فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: برنامه دیگر ما ارتقاء و اتقان آراء، احکام و قرارهای صادره است که در این حوزه نیز موضوع عدالت کیفری را با جدیت دنبال می کنیم.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قزوین خاطرنشان کرد: پیشگری بدین معناست که ضمن اینکه برای کاهش جرم تلاش کنیم، شرایطی را فراهم کنیم که حداقل رشد جرائم متوقف شود.

وی تغییر و اصلاح تفکر و شیوه عمل فرماندهان از طریق ارائه آموزش های مناسب یکی از رویکردهایی است که به طور جدی مورد توجه است.

هدف گذاری و برنامه ریزی از ارکان کار مدیریتی است

مهدی صابری معاون منابع انسانی دادگستری کل استان قزوین عنوان کرد: هدف گذاری و برنامه ریزی از ارکان کار مدیریتی است چراکه بدون برنامه نمی توانیم حتی به اهداف شخصی خویش نیز دست یابیم.

وی تأکید کرد: برنامه های اول تا سوم توسعه قضایی ابلاغ و اجرا شده است و امروز فرصت و زمان در دست ماست تا برنامه مناسبی در قالب برنامه توسعه چهارم قضایی تدوین و ارائه کنیم تا بتوانیم با استفاده از تجربیات گذشته برنامه ای عملی تر و موثرتر را تدوین و اجرا کنیم.

سالن تشریح نیاز جدی پزشکی قانونی استان است

بهزاد ولی زاده مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین نیز گفت: تجهیز و تکمیل آزمایشگاه پزشکی قانونی یکی از رویکردهای جدی سازمان پزشکی قانونی در استان قزوین است.

وی  یادآورشد: همچنین نیاز به سالن تشریح و امکانات مرتبط با فعالیت یک پاتولوژیست نیاز جدی ماست که در برنامه سال آینده بکارگیری یک پاتولوژیست بومی برای افزایش سرعت خدمت به مردم را در دستور کار داریم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار