آزادسازی سوسنگرد نماد همدلی، همزبانی و مدیریت جهادی است
کد خبر: 119369
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۴:۳۵
فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین:
شاخص : فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین آزادسازی سوسنگرد را نماد همدلی، همزبانی و مدیریت جهادی دانست و افزود: بسیج یک نعمت الهی است؛ بسیجیان همواره برای دفاع از انقلاب اسلامی پیشتاز بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، سرهنگ پاسدار داود بهرامی، فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر قزوین با اشاره به سالروز عملیات آزادسازی سوسنگرد گفت: عملیات آزادسازی سوسنگرد هماره به عنوان نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس می‌درخشد و باید یاد و خاطره این دستاورد مهم همیشه زنده بماند.

این فرمانده سپاه با اشاره به فرمان تاریخی امام راحل(ره) در ۲۵ آبان ۵۹ مبنی بر اینکه “سوسنگرد باید فردا آزاد شود” خاطرنشان کرد: با وجود کارشکنی‌های دولت وقت، تمامی نیروهای حاضر در شهر برای لبیک به سخن امام خمینی(ره) بسیج شدند و همراه و همدل با عشایر سوسنگرد در بعد از ظهر ۲۶ آبان این پیروزی محقق و سوسنگرد آزاد شد.

وی در ادامه افزود: تدابیر پیامبرگونه حضرت امام(ره)، حضور مقام معظم رهبری و رشادت‌های شهید چمران و نیروهای مردمی سبب شد تا پیروزی بزرگی نصیب ملت قهرمان ایران شود.

فرمانده سپاه ناحیه امام‌ حسن(ع) قزوین بیان کرد: شکست حصر آبادان سبب شد ابهت پوشالی صدام و نیروهای بعثی شکسته شد.

وی سوسنگرد را یکی از حماسه سازترین شهرهای ایرانی معرفی کرد و گفت: نیروهای رزمنده اسلام با طراحی عملیات ارزشمندی سوسنگرد را آزاد کردند.

این فرمانده سپاه با اشاره به اینکه بسیج نعمتی است که انقلاب به ما عطا کرده است تصریح کرد: یکی از ثمرات انقلاب اسلامی ، تولد بسیج مستضعفین بود، بسیج یک نعمت الهی است که باید همواره قدردان آن باشیم.

وی ‎بصیرت و بصیرت افزایی را یکی از شاخصه‌های اصلی یک بسیجی عنوان کرد و افزود: یک بسیجی هم خودش باید بصیر باشد و هم باید بتواند این بصیرت را به دیگران نیز هدیه کند؛ بصیرت یعنی باید نسبت به تمامی مسایل روز آگاه باشد و آگاهی کسب کند.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین به  اشاره به اهم برنامه‌های سپاه شهرستان در هفته بسیج سال جاری گفت: مراسم پیاده‌روی اربعین از امامزاده اسماعیل(ع) تا تپه نورالشهدا، غبارروبی مزارشهدا، نمایش همگانی قدرت و اقتدار بسیج با حضور بسیجیان در مسجدالنبی(ره) و همچنین برگزاری یادواره‌های شهدای مدافع حرم از مهمترین برنامه‌های گرامیداشت هفته بسیج است.

سرهنگ بهرامی با اشاره به اینکه مساجد ، مصلی‌ها و حسینیه‎ها در واقع سنگرهای شکست‌ناپذیر اسلام هستند، خاطرنشان کرد: مسجد جامع سوسنگرد یکی از محورهای مهم در رفع حصر این شهر برای رزمندگان بود؛ نباید از نقش مهم مساجد در پیروزی انقلاب غافل شدو

وی در خاتمه با بیان اینکه شهدای حرم و مدافعان حریم ولایت همواره در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی تلاش می‌کنند، افزود: ملت قهرمان ایران همواره بر سر عهد و پیمان خود با شهدا هستند و جانانه از این انقلاب و نظام دفاع خواهند کرد و به هیچ دشمن داخلی و یا خارجی اجازه نخواهند داد که این میراث ماندگار و عزیز آسیب ببیند.

انتهای پیام/۱۰۰۵

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار