آزادسازی ۵ هزار متر مربع از اراضی حریم رودخانه آبیک - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78338
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵
با حکم قضایی صورت گرفت؛
شاخص : معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای قزوین از آزادسازی 5 هزار مترمربع از اراضی حریم رودخانه آبیک با حکم قضایی خبر داد.

یدالله ملکی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از آزادسازی پنج هزار مترمربع از اراضی حریم رودخانه آبیک خبر داد و اظهار کرد: با حکم قضایی ساخت و ساز غیر مجازحریم و بستر رودخانه آبیک تخریب شد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای قزوین بیان کرد: افراد سودجو بدون مجوز قانونی اقدام به دیوار کشی محدود باغ ها، ویلا و دامداری کرده بودند که با حکم قضایی و همکاری نیروی انتظامی این اراضی آزاد سازی شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به حوادث های مشابه در اثر بروز سیل، برای آزادسازی حریم و بستر رودخانه به منظور پیشگیری از حوادث ناگوار حکم تخریب این تاسیسات که اراضی رودخانه را تصاحب کرده بودند صادر شد.

ملکی با بیان اینکه گروه های گشت زنی از تصرفات جدید جلوگیری می کنند افزود: در هر شهرستان تصرفات شناسایی و اخطارهای لازم داده شده و در راستای بی توجهی به اخطارها پرونده ها در محاکم قضایی تشکیل شده است.

وی تاکید کرد: شرکت آب منطقه ای بر اساس وظیفه ذاتی خود و اجرای قوانین با هرگونه تخلف در آب های سطحی و زیرزمینی برخورد می کند که این برخورد قانونی به صورت مداوم ادامه خواهد داشت.

این مسئول یادآور شد: برابر قانون به منظور جلوگیری از ساخت و ساز در حاشیه رودخانه‌ها ضروری است بخشداری‌ها و شهرداری‌ها قبل از صدور هرگونه مجوز ساخت و ساز، میزان بستر و حریم را از امور منابع آب شهرستان‌های تابعه شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین استعلام کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار