آزادگان ذخایر عظیم انقلاب هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66308
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱:۱۶
رییس سازمان حج و زیارت کشور:
شاخص : رییس سازمان حج و زیارت کشور در همایش ابر فیاض گفت: آزادگان و اسراء جنگ تحمیلی ذخایر عظیم انقلاب هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسیشاخص سعید اوحدی، رییس سازمان حج و زیارت کشور در همایش ابر فیاض که به مناسبت بزرگداشت سالروز بازگشت آزادگان و یاد و خاطره سید آزادگان حجت‌الاسلام و المسلین شهید علی اکبر ابوترابی ظهر دیروز در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر آمریکا و هم پیمانانش در برابر سرداران دیپلماسی ایران اسلامی سر تسلیم فرود آوردند.

وی با بیان اینکه برگزاری همایش بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و آزادگان حائز اهمیت است، گفت: هر ساله در چنین ایامی برنامه‌های مختلفی در سرتاسر کشور برگزار می‌شود اما موضوع مهم، هدف از برگزاری این همایش‌ها است نه بیان این‌که امثالی مانند ابوترابی و یا خانواده آزادگان به این برنامه ها نیاز دارند؛ چراکه نیازی به برگزاری این چنین برنامه هایی ندارند.

این مسئول در ادامه با تاکید بر تغییر نوع نگاه افزود: باید عینک و نوع نگاه خود را تغییر دهیم و به شکل دیگری ببینیم تا بهره لازم را از همایش‌هایی چون همایش ابر فیاض ببریم.

رییس سازمان حج و زیارت کشور با بیان اینکه آزادگان همچون الماس‌های درخشان هستند، افزود: دو نگاه در ارتباط با اسرا وجود دارد یک نوع نگاه سطحی است که به اسرا به عنوان افرادی دست و پا بسته و محروم از امکانات نگاه می‌شود که سرشار از نگاه ترحم آمیز است و نگاه دیگری نگاهی عمیق است که با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری؛ آزادگان ذخایر عظیم انقلاب هستند.

اوحدی با اشاره به نگاه‌های حاکم در دوران اسارت تشریح کرد: یک نوع نگاه این بود که ما اسیر هستیم و باید از دستورات عراقی‌ها تبعیت کنیم و نگاه بعدی دارای نگرشی تقابلی بود و نگاه سوم  برگرفته از تفکر سید آزادگان بود؛ که اعتقاد داشتند باید در مورد همه مسائل مختلف در دنیای اسارت فکر کرد و به دنبال تعریف راهکار مناسب بود.

وی با اشاره به بیان شهید ابوترابی” اسارت یک رسالت است”عنوان کرد: زمانی که نمایندگان صلیب سرخ برای ثبت نام اسرا به اردوگاه آمدن دسته اول پذیرفتند دسته دوم مقاومت کردند؛ اما دسته سوم باور داشتند باید با فکر و منطق و حفظ ارزش‌ها با نمایندگان صلیب سرخ عمل کرد.

این مسئول تصریح کرد: گرفتاری عظیم ما انسان‌ها در زندگی تشخیص راه درست است همانند تشخیص صحیح راهکار سرداران دیپلماسی در مقابل چالش سنگین مذاکرات بود که چگونه راهکاری صحیح در طی مذاکرات داشته باشند؟!

اوحدی در پایان به عظمت‌های ابوترابی اشاره کرد و گفت:تفکر ابوترابی ارزش‌گذاری به کرامات انسان  و پایبندی به نگه داشتن حرمت همدیگر بود.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/و

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار