آزادی موصل وحدت میان شیعه و سنی را دوچندان کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 141836
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۴:۱۴
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین گفت: با آزادی موصل، بینی استکبار جهانی به خاک مالیده شد، حزب‌الله پیروز، وحدت بین شیعه و سنی بیش از پیش شد و امید به پیروزی و مقاومت در همه کشورهای اسلامی جان گرفت

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار شد، اظهار داشت: اولیا الهی و ائمه اطهار(ع)، بزرگ‌ترین نمونه‌های تقوا هستند و باید از رفتار و سیره عملی این افراد درس بگیریم.

وی با اشاره به سالگرد شهادت امام صادق(ع) و بیان احادیثی از ایشان گفت: امام صادق(ع) می‌فرماید اگر خدا اراده کند به بنده‌ای خیر بدهد، این بنده احساس می‌کند که حرصی نسبت به دنیا و هرچه مربوط به آن است، ندارد یعنی اگر حریص به دنیا شدیم، خداوند به ما خیر نداده است.

امام جمعه تصریح کرد: این بندگان همچنین احساس می‌کنند فهم دین، لذت دارد چراکه فهم دین، باسواد و بی‌سواد ندارد و علامت سوم برای این تصمیم خداوند این است که بنده خوب خدا، عیب‌ها، بدی‌ها و دردهای این دنیا را خوب تشخیص داده و می‌فهمند که دنیا پلی بوده که برای عبور ساخته شده است.

عابدینی با بیان اینکه هرکس که خداوند این موارد یعنی بی‌رغبتی به دنیا، فهم دین و درک جریانات دنیا را به او داد، خیر دنیا و آخرت به او عطا شده است، خاطرنشان کرد: امام صادق(ع) در حدیث دیگری سه راه برای شناخت شیعیانش نشان داده است.

وی تشریح کرد: راه اول میزان اهمیت دادن به نماز بوده و راه دوم نحوه نگهداری اسرار است و اینکه در اختیار دشمن قرار ندهند؛ شرایط اقتصادی ما به خودمان مربوط است و کسی نباید دشمن را در جریان اسرار نظامی،گرفتاری‌ها یا حتی برخی موفقیت‌های ما قرار دهد البته باید قدرت خود را به آن‌ها نشان دهیم تا جرأت نکنند علیه ما دست به اقدامی بزنند.

امام جمعه قزوین با اشاره به عوامل فتنه گفت: اجازه نبش قبر و مجسمه ساختن از جسد متعفن فتنه‌گران را به احدی نمی‌دهیم تا با سرنوشت مردم بازی کنند.

عابدینی اضافه کرد: سومین نشانه مؤمن این است که اگر خداوند چیزی همچون ثروت به او عطا کرد، خمس، صدقات و حق فقرا را فراموش نکند که اگر حرام و حلال، مال فقرا و حق خدا را برای ذخایر دنیایی خود استفاده کرد، شیعه ما نیست.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره با داستانی از امام صادق(ع) گفت: روزی شخصی از امام در خصوص معنای عقل پرسید که امام در جواب فرمود، عقل آن است که انسان را به بندگی خداوند رهنمون می‌سازد و بهشت را برای او تحصیل می‌کند؛ یعنی این عقلا هستند که راهی بهشت می‌شوند و بی‌خردان با هر منصب و عنوان و ثروتی، جهنمی هستند و آن چیزی که معاویه و یارانش دارند، مکر، حیله و شیطنت بوده که فقط شبیه عقل است.

عابدینی در ادامه با اشاره به مناسبت‌های هفته پیش رو عنوان کرد: مناسبت اول ایام سالگرد پذیرش قطعنامه ۵۹۸ در زمان زعامت امام خمینی(ره) است که ایشان آن را به جام زهر تشبیه کرده و فرمودند مسائلی در این رابطه هست که بعداً برای مردم روشن می‌شود و همه ما دیدیم که طولی نکشید همه آنچه می‌خواستیم به دلیل ایمان و صداقت امام و مردم به دست آوردیم و پیروزی نصیبمان شد.

اجازه نبش قبر جسد فتنه‌گران را به احدی نمی‌دهیم

وی اذعان کرد: موضوع دیگر، فتنه ۷۸ است که بعدها منجر به فتنه سال ۸۸ هم شد و در آن، نقشه فتنه‌گران، یک کودتای تمام عیار با حمایت اجانب همچون آمریکا، اسرائیل و انگلیس و همراهان این‌ها برای براندازی نظام بود اما با وجود تمام نقشه‌ها و برنامه‌ها، بساط فتنه برچیده شد.

امام جمعه قزوین با اشاره به این نکته که به تعبیر قرآن، فتنه از قتل هم بزرگ‌تر و شدیدتر است، مطرح کرد: شاید درک این موضوع تا قبل از سال‌های ۷۸ و ۸۸ برای ما سخت بود اما حالا خوب می‌فهمیم که فتنه بسیار بزرگ‌تر و شدیدتر از قتل است که در کنار تمام خرابی‌ها و مضرات، اتفاقاً کشتار را هم با خود به همراه دارد.

عابدینی خاطرنشان کرد: امروز هم افرادی هستند که می‌خواهند نبش قبر کرده، جسد متعفن فتنه‌گران را بیرون آورده و با آن مجسمه بسازند؛ کسانی که درصدد هستند این اقدام را انجام دهند، سرجای خود نشانده و به احدی اجازه نمی‌دهیم با سرنوشت مردم بازی کند.

وی با بیان اینکه آزادی موصل همچون آزادی خرمشهر است، افزود: با آزادی موصل، بینی استکبار جهانی به خاک مالیده شد، حزب‌الله پیروز، وحدت بین شیعه و سنی بیش از پیش شد و امید به پیروزی و مقاومت در همه کشورهای اسلامی جان گرفت و یک گام به پیروزی قدس شریف نزدیک‌تر شدیم.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: هفته تأمین اجتماعی هم در همین ایام است و کارکرد این سازمان در مواردی همچون تأمین زندگی افرادی که قبلاً خدمت کرده و اکنون بازنشسته شده‌اند، بسیار مهم است.

عابدینی به مردم توصیه کرد در مصرف آب و برق به خصوص در فصل گرما صرفه‌جویی کنند.

وی به درگذشت حجت‌الاسلام سیدجواد موسوی‌شالی، فرزند ارشد آیت‌الله شالی و پدر شهید اذعان کرد: به همه مسؤولان یادآور می‌شویم اکنون که انتخابات تمام شده، نوبت ایجاد نشاط در جامعه و کار و فعالیت است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار