هشدار جدی مدیرکل استاندارد استان قزوین
کد خبر: 116924
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۷
هشدار جدی مدیرکل استاندارد استان قزوین:
شاخص : مدیرکل استاندارد استان قزوین با اشاره به اینکه اکثر آسانسورهای بیمارستانها و دانشگاههای استان قزوین مجوز تایید استاندارد ندارند گفت: دانشگاه بین المللی قزوین اجازه نداد تا برای تست سلامت آسانسورها وارد شویم.

به گزارش شاخص، محمودرضا طاهری،مدیرکل استاندارد استان قزوین عصر روز گذشته به مناسبت روز جهانی استاندارد در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گفت: وضعیت آسانسورهای مراکز دانشگاهی، اداری و مسکونی در قزوین مطلوب نیست و بدون دریافت تاییدیه امکان بروز هر حادثه ای وجود دارد.

وی با ابراز نگرانی از استاندارد نبودن بسیاری از آسانسورهای نصب شده در استان گفت: متاسفانه در تایید استاندارد بودن آسانسورها با بی مهری مدیران دستگاههای اجرایی و روسای دانشگاهها روبرو هستیم که امیدواریم با این بی تفاوتی شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

وی گفت: حادثه خبرنمی کند و اخیرا در تهران شاهد دو حادثه سقوط آسانسور در دانشگاه و بیمارستان بودیم که چند نفر جان باختند و اگر در استان نیز بی توجهی از سوی مردم و مسئولان صورت گیرد باید منتظر حوادث دلخراش باشیم.

طاهری بیان کرد: در همه دانشگاههای استان مشکل آسانسور جدی است و ما در دانشگاه بین الملل اجازه نیافتیم تا برای تست وارد شویم و اعلام می کنیم اکثر آسانسورهای بیمارستانها و دانشگاههای استان مجوز تایید استاندارد ندارند و استفاده از آنها خطرناک است.

وی اضافه کرد: از آنجا که رفع معایب آسانسور هزینه دارد بسیاری از مدیران به هشدارهای ما توجهی ندارند اما اگر یک نفر نقص عضو و یا کشته شود حاضر می شوند میلیونها تومان دیه پرداخت کنند لذا از مردم میخواهیم این موضوع را به عنوان یک مطالبه عمومی پیگیری کنند و از سوار شدن به آسانسورهایی که برگه تاییدیه استاندارد را ندارند جدا خودداری کنند.

مدیرکل استاندارد استان یادآورشد: وقتی مدیران دانشگاهها که مراکز علمی هستند به سلامت خود و دیگران توجهی نمی کنند از سایر دستگاهها انتظار بیشتری نمی توان داشت اما ما وظیفه داریم ضمن بازرسی هشدار لازم را به مردم و مسئولان بدهیم و عواقب هر حادثه با کسانی است که کوتاهی می کنند.

انتهای پیام/

منبع : مهر

مطالب مرتبط

2 پاسخ به “آسانسورهای نصب شده در قزوین تاییدیه ندارد مردم مراقب باشند!”

  1. دیان گفت:

    آقای مدیر کل منظور شما از مراقب بودن مردم این است که هنگام سوار شدن بر آسانسورها ،یک پایشان را بیرون قرار دهند به عنوان اطمینان .
    مرد حسابی این همه تشکیلات عریض و طویل مهندسین ناظر و بازرسی ساختمان که از مالکین پول مفت میگیرند را مجبور به پاسخ گوئی کنید نه اینکه به مردم هشدار دهید. البته تا حدودی حق دارید ،اکثر قریب به اتفاق مسئولین خودشان جزء همان مهندسین ناظر میباشند وفلذا به آنها که نمی شود گفت بالای چشمتان ابرو است . !!!

  2. ناشناس گفت:

    منظور آقای مدیر این است
    مردم مراقب باشند وقتی که آسانسور در حالت سقوط قرار گرفت- مردم سریعاً به بیرون شیرجه بزنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار