آسانسورهای نصب شده در قزوین تاییدیه ندارد مردم مراقب باشند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 116923
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶
شاخص : مدیرکل استاندارد استان قزوین گفت: وضعیت آسانسورهای مراکز دانشگاهی، اداری و مسکونی در قزوین مطلوب نیست و بدون دریافت تاییدیه امکان بروز هر حادثه ای وجود دارد.

به گزارش شاخص نیوز، محمودرضا طاهری عصر چهارشنبه به مناسبت روز جهانی استاندارد در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهارداشت: استاندارد از آنجا که باسلامت مردم در ارتباط نزدیک است باید به عنوان مطالبه عمومی تبدیل شود تا همه خود را موظف به رعایت آن بدانند.

طاهری بیان کرد: شعار امسال هفته استاندارد «استانداردها اعتماد سازنده» نامگذاری شده و این اعتماد بسیار مهم است و باید به آن توجه کرد.

وی یادآورشد: در سالهای اخیر کارهای خوبی در حوزه استاندارد صورت گرفته و اینکه توانسته ایم بر اساس نظرسنجی ها رضایت و اعتماد مردم را جلب کنیم یک موفقیت بزرگ محسوب می شود.

مدیرکل استاندارد استان قزوین تصریح کرد: آمارها نشان می دهد حدود ۷۰ درصد مردم به استاندارد اهمیت می دهند و این روند هر سال روبه افزایش است و باید به وضعیتی برسیم که دیگر هیچ کالایی که باید نشان استاندارد اجباری داشته باشد از سوی مردم مصرف نشود.

آسانسورها وضعیت خطرناکی دارند/مردم مراقب باشند

طاهری درادامه این نشست خبری باابراز نگرانی از استاندارد نبودن بسیاری از آسانسورهای نصب شده در استان گفت: متاسفانه در تایید استاندارد بودن آسانسورها با بی مهری مدیران دستگاههای اجرایی و روسای دانشگاهها روبرو هستیم که امیدواریم با این بی تفاوتی شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

وی گفت: حادثه خبرنمی کند و اخیرا در تهران شاهد دو حادثه سقوط آسانسور در دانشگاه و بیمارستان بودیم که چند نفر جان باختند و اگر در استان نیز بی توجهی از سوی مردم و مسئولان صورت گیرد باید منتظر حوادث دلخراش باشیم.

طاهری بیان کرد: در همه دانشگاههای استان مشکل آسانسور جدی است و ما در دانشگاه بین الملل اجازه نیافتیم تا برای تست وارد شویم و اعلام می کنیم اکثر آسانسورهای بیمارستانها و دانشگاههای استان مجوز تایید استاندارد ندارند و استفاده از آنها خطرناک است.

وی اضافه کرد: از آنجا که رفع معایب آسانسور هزینه دارد بسیاری از مدیران به هشدارهای ما توجهی ندارند اما اگر یک نفر نقص عضو و یا کشته شود حاضر می شوند میلیونها تومان دیه پرداخت کنند لذا از مردم میخواهیم این موضوع را به عنوان یک مطالبه عمومی پیگیری کنند و از سوار شدن به آسانسورهایی که برگه تاییدیه استاندارد را ندارند جدا خودداری کنند.

مدیرکل استاندارد استان یادآورشد: وقتی مدیران دانشگاهها که مراکز علمی هستند به سلامت خود و دیگران توجهی نمی کنند از سایر دستگاهها انتظار بیشتری نمی توان داشت اما ما وظیفه داریم ضمن بازرسی هشدار لازم را به مردم و مسئولان بدهیم و عواقب هر حادثه با کسانی است که کوتاهی می کنند.

منبع: مهر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار