آسیب های امروز در سبک زندگی مردم حاصل بها ندادن به فرهنگ است
کد خبر: 115972
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی:
شاخص : نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که امروز از آن به عنوان آسیب اجتماعی در جامعه یاد می‌کنیم حاصل بها ندادن به فرهنگ است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی عصر دیروز در همایش نقش معماری در سبک زندگی که در سالن شهید بهشتی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: دغدغه‌های مقام معظم رهبری پیرامون مسئله مهم سبک زندگی امری هوشمندانه و قابل تامل است.

وی افزود : آنچه که امروز از آن به عنوان آسیب اجتماعی در جامعه یاد می‌کنیم حاصل بها ندادن به فرهنگ است.

زرآبادی با اشاره به معماری فاخر ایرانی در گذشته ابرازکرد: الزام معماران گذشته به بهره‌ گیری از رنگ‌های مختلف سبب ایجاد آرامش در زندگی‌ها بود، مقوله‌ای که این روزها بیشتر از گذشته به آن باید توجه داشته باشیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: معماری گذشته به گونه‌ای بود که حریم خصوصی افراد در آن حفظ می‌شد اما امروز داریم به سمتی پیش می‌رویم که افراد در خانه‌ها مستقل از یکدیگر زندگی می‌کنند.

وی تاکید کرد: آسیب‌هایی که این روزها خانواده را تهدید میی‌کند باید حل گردد و این مهم تنها با بازگشتن به اصالت ممکن خواهد بود.

در ادامه ی این مراسم اکبر اسکندری نژاد؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی رسالت شورای فرهنگ عمومی را بررسی دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حوزه سبک زندگی دانست .

وی از جمله وظایف دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی را معماری و تاثیر آن در ارتقا سبک زندگی دانست و خاطرنشان کرد: قزوین در این زمینه دارای پشینه‌ای فاخر است.

اسکندری نژاد در پایان عنوان کرد: امیدواریم خروجی این جلسه به انضمام یک طرح پژوهشی، در مجمع عمومی آبان ماه شورای فرهنگ عمومی با حضور وزیر ارشاد یا معاونین ایشان به نقد و بررسی پرداخته شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار