آشنایی شوراها با قوانین حقوقی و چشم‌اندازها ضروری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 101251
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶
نماینده مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی:
شاخص : نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه برقراری ارتباط شوراها با مردم گفت:ارتباط بی‌پرده مردم با مسئولین باعث تسریع در حل مشکلات خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، داود محمدی پیش از ظهر امروز در همایش استانی شوراهای اسلامی شهر و روستا در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی قزوین با بیان اینکه شوراها به عنوان برجسته‌ترین نهاد مردمی نقش خوبی را در راستای اداره جامعه ایفا کرده‌اند، اظهار کرد: شوراها در قالب جامعه ۱۲۰ هزار نفری از آحاد مردمی تاکنون خدمات ارزشمندی را ارائه کرده‌اند.

این مسئول با اشاره به اینکه ۱۷ سال از تاسیس این نهاد گذشته، اذعان کرد: عدم اطلاع نمایندگان از قوانین حقوقی، سند چشم انداز و قوانین بودجه سنواتی ناخواسته با هدف خدمات‌رسانی به مردم از اموال دولتی بهره‌برداری کرده و دچار مشکلات قضایی شدند.

محمدی در ادامه افزود: در بحث آب، اشتغال و اقتصاد مقاومتی باید نگاه ویژه داشت و در راستای تحقق اهداف گام جدی برداشته شود.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتباط شوراها و مردم باید دارای چارچوب مشخص باشد، عنوان کرد: برقراری ارتباط نزدیک و بی‌پرده مردم با مسئولین باعث تسریع در حل مشکلات و صرفه‌جویی در زمان خواهد شد.

وی اضافه کرد: البته این ارتباطات بیشتر به صورت کاغذی بوده تا عملی که باید در راستای عمق‌بخشی به آن بیشتر تلاش کرد.

این مسئول با بیان اینکه مکانیزم تبادل تجربیات به درستی انجام نگرفته، بیان کرد: انتقال تجربیات از شهرهای بزرگ به کوچک و از شهرهای کوچک به بخش‌ها موجب استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و منابع موجود می‌شود.

محمدی با اشاره به شعار سال، افزود: شوراها افرادی هستند که این شعار را در عمل و بدون هیچ چشم داشتی اجرا کرده و اقتصاد مقاومتی، مدیریت هزینه و ایجاد اشتغال در شوراها تبلور یافته است.

وی در پایان با بیان اینکه استفاده از ظرفیت شوراها نیازمند تجهیز آنان است، گفت: شوراها باید به فناوری روز و سیستم یک پارچه مجهز شوند تا عملکردها بهبود یابد.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار