آغاز اجرای طرح توانمندسازی روستائیان قزوینی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59922
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خبر داد
شاخص : مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین از آغاز اجرای طرح توانمندسازی و آموزش‌های مهارتی روستائیان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سید محمد حسینی با اشاره به آغاز اجرای طرح توانمندسازی و آموزش‌های مهارتی روستائیان، اظهار کرد: گسترش عدالت اجتماعی در مناطق روستایی و عشایری، جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان و گسترش پدیده حاشیه‌نشینی شهرها از جمله اهداف اجرای این طرح است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین تصریح کرد: براساس این طرح توسعه کمی و کیفی تولیدات و ارائه خدمات براساس مزیت‌های منطقه‌ای با بهره‌گیری از ظرفیت‌های محلی و بهبود وضعیت زندگی جامعه هدف اجرا می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه این طرح در هشت گام اجرایی می‌شود، عنوان کرد: در گام اول نیازسنجی از سال گذشته آغاز و برخی از آموزش‌ها در روستاها براساس نیازسنجی صورت گرفته ارائه می‌شود.

حسینی ادامه داد: گام دوم برنامه‌ریزی آموزشی در حجم وسیع به صورت حضوری، نیمه حضوری و مجازی است.

وی اضافه کرد: گام سوم بازنگری در استاندارد سازی آموزش‌ها، گام چهارم پیش بینی نیروی انسانی مورد نیاز و تقویت کار، گام پنجم آماده‌سازی فضا و تجهیزات و گام ششم مشاوره و هدایت آموزش شغلی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خاطرنشان کرد: سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای کارآموزان در پایان دوره آموزشی با برگزاری آزمون تئوری و عملی و صدور گواهینامه مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به قبول شدگان، مرحله هفتم اجرای طرح مذکور است.

حسینی در انتها اعلام کرد: در مرحله آخر ارزیابی اثربخشی طرح، اخذ بازخورد و ارائه بازخوردها به حوزه های مرتبط در راستای بهبود فرآیند اجرایی طرح توانمندسازی و آموزش های مهارتی روستائیان و محروم صورت می گیرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار