آغاز اجرای طرح مقاوم سازی دندان در مدارس ابتدایی قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73592
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۳
کارشناس مسئول مرکز بهداشت شهید بلندیان خبر داد
شاخص : کارشناس مسئول بهداشت دهان و دندان شهید بلندیان قزوین از اجراي طرح مقاوم سازی دندان براي دانش آموزان مقطع ابتدایی استان خبر داد.

اکبر یوسفی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از اجرای طرح مقاوم سازی دندان با استفاده از وارنیش فلوراید برای دانش آموزان مقطع ابتدایی استان خبر داد و اظهار کرد: مرحله اول این طرح از اول مهر تا آذر و مرحله دوم نیز از اسفند امسال تا آخر اردیبهشت سال آینده برای تمام دانش آموزان گروه هدف اجرا خواهد شد.

کارشناس مسئول بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت شهید بلندیان قزوین با بیان اینکه پیشگیری از پوسیدگی دندان ھای دائمی از دوران کودکی بسیار مھم است، افزود: طبق بررسی ھا و ارزیابی ھای صورت گرفته، استعمال یک نوع کرم بر روی دندان ھا به مدت دو بار در طول سال احتمال پوسیدگی آنھا را به میزان ۴۰ تا ۶۰ درصد کاھش می دھد، که از این اقدام به عنوان طرح وارنیش فلوراید یاد می شود.

این مسئول در ادامه افزود: وارنیش فلوراید ماده‌ای نیمه مایع، چسبنده و حاوی فلوراید است که در تماس با دندان ها ظرف چند ساعت و در غیاب مواد غذایی، به تدریج فلوراید آزاد می کند.

یوسفی تصریح کرد: این طرح با هدف پیشگیری از پوسیدگی دندان در سال تحصیلی جاری برای ۱۱۵ هزار دانش آموز دختر و پسر کمتر از ۱۴ سال استان اجرا می شود.

وی یادآور شد: اجرای طرح مقاوم سازی دندان برای کودکان ۳ تا ۶ سال هم در تمام مراکز بهداشتی درمانی استان پیش بینی شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار