آغاز برداشت پسته از ۳۶۰۰ هکتار باغات بارور بوئین زهرا - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67117
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۱
مدیر جهاد کشاورزی بوئین‌زهرا اعلام کرد
شاخص : مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوئین‌زهرا گفت: برداشت محصول پسته از سطح 3600 هکتار، باغات بارو این شهرستان آغاز شده است.

مجید اسماعیلی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، با اشاره به آغاز برداشت پسته در شهرستان بوئین‌زهرا، اظهار کرد: برداشت محصول پسته از سطح سه هزار و ۶۰۰ هکتار از باغات بارو این شهرستان آغاز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوئین‌زهرا اعلام کرد: در حال حاضر بیش از ۶ هزار هکتار از اراضی شهرستان به باغ پسته اختصاص دارد که از این میزان حدود ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار غیر بارور و ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار بارور است.

این مسئول با بیان اینکه شهرستان بوئین زهرا ظرفیت و پتانسیل لازم برای توسعه بیشتر باغات پسته را دارد، گفت: این شهرستان در آینده با توجه به روند توسعه ای که در بخش توسعه باغات پسته دارد به عنوان یکی از قطب های اصلی پسته کشور مطرح خواهد شد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد محصول پسته بوئین زهرا از ارقام بومی شامل قرمز پسته، کال خندان، خنجری، آق پسته، کرمانی و اکبری است، پیش بینی‌کرد: تا پایان فصل برداشت، بیش از سه هزار و ۳۰۰ تن محصول پسته خشک از این باغات تولید شود.

وی خاطرنشان کرد: پسته قزوین به دلیل دارا بودن رنگ سبز عالی،امگا ۳، اسیدآمینه های ضروری، عطر وطعم ویژه مرغوبیت خاصی در جهان دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوئین‌زهرا همچنین توسعه علمی باغات پسته،انتقال آخرین یافته ها و دستاوردهای علمی به پسته کاران، بازاریابی مناسب جهت صادرات، پی گیری سازمان یافته مسائل و مشکلات پسته کاران، معرفی و شناسایی درست پسته شهرستان،حمایت مستمر و مناسب از پسته کاران را بخشی از نتایج احداث مرکز تحقیقات پسته عنوان کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار