آغاز به کار اردوهای جهادی تابستان از سوم مرداد ماه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62304
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۲:۴۲
مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین خبر داد
شاخص : مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین خبر داد: اولین ماموریت اردوهای جهادی فصل تابستان یک هفته بعد از ماه مبارک رمضان در سوم مرداد آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، پیش از ظهر امروز نشست خبری مهدی برزگر مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین با جمعی از اصحاب رسانه استان در رابطه با طرح ولایت و اردوهای جهادی دانشجویی در سالن جلسات ناحیه بسیج دانشجویی سپاه استان قزوین برگزار شد.

برزگر ابتدا با اشاره به بنیان‌گذاری بسیج دانشجویی در دوم آذر ماه ۱۳۶۷ توسط امام خمینی(ره) اظهار کرد: از افتخارات بسیج دانشجویی این بوده که رای آن توسط امام خمینی(ره) صادر شده است.

وی اضافه کرد: ما باید پیرو راه امام باشیم چراکه دشمن هم‌چنان در پی ریشه‌کن کردن اسلام است و با گذشت ۳۶ سال از انقلاب دشمن با تغییر جبهه خود به صورت جنگ نرم در پی دشمنی با انقلاب ایران بوده و برای این منظور امام(ره) با هدف پاسداری از اصول تغییرناپذیری نه شرقی- نه غربی این رسالت را به دوش بسیج دانشجویی نهادند.

مسئول بسیج دانشجویی گفت: با توجه به اینکه سیاست و مدیریت آینده جامعه در دست نسل دانشگاهی است بنابراین باید دانشگاه‌ها اصلاح شوند چراکه تربیت نسل آینده نیز در دست این نسل خواهد بود.

اعزام حدود ۲ هزار دانشجوی بسیجی به اردوهای جهادی

این مسئول خبر داد: اولین ماموریت اردوهای جهادی فصل تابستان در سوم خرداد یک هفته بعد از ماه مبارک رمضان با حضور اساتید مجرب از سطح کشوری و استانی و حدود ۲ هزار دانشجو در قالب چهل اردوی جهادی در مناطق محروم آوج، آبگرم، الموت شرقی و غربی آغاز خواهد شد.

برزگر توضیح داد: بیش‌ترین فعالیت‌های در سال جاری در مناطق الموت شرقی و غربی خواهد بود.

وی اضافه کرد: در این دوره سه گروه پزشکی در عرصه‌های آموزشی، درمانی و خدمات‌رسانی خواهیم داشت که در عرصه دندانپزشکی نسبت به سال‌های گذشته بسیار مجهزتر خواهند بود.

مسئول بسیج دانشجویی استان تصریح کرد: برنامه‌های متنوعی نیز در بسیج دانشجویی با توجه به سلایق متفاوت برای دانشجویان در قالب‌ ماموریت‌های علمی، فرهنگی، ورزشی، فضای مجازی کانون مطالعات زنان خانواده و برنامه‌های متفاوت دیگر درنظر گرفته شده است.

برزگر با اشاره به سخن امام (ره) کف فرمودند: «بسیج مزرعه بی‌حد و حصار است» افزود: ما در زمینه‌ حلقه‌های صالحین، بحث نشریات هسته‌های علمی و  طرح دیدار با خانواده شهدا نیز برنامه خواهیم داشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در عرصه اقتصاد مقاومتی در نوروز امسال برنامه‌هایی در قالب درمانی و فرهنگی داشتیم که در این طرح دانشجویان از سوم تا ۱۳ فروردین ماه در منطقه سفیدآب و یاروت به‌خصوص در بخش دندانپزشکی به روستاییان خدمات ارائه می‌کردند.

این مسئول با اشاره به موقعیت قزوین در مرز با استان‌های مختلف ابراز کرد: با توجه به ۶۷ دانشگاه موجود در استان با توجه به دانشگاه‌های متفاوت الویت دانشجویان ترم پایین با سلایق متفاوت خواهد بود تا بتوانند در طول تحصیل خود ما را یاری کنند.

برزگر خاطرنشان کرد: آیت‌الله مصباح بنیان‎‌گذار طرح ولایت نیز خود در طرح‌های کشوری شرکت می‌کنند اما به دلیل مشغله کاری و کهولت سن و قادر نبودن برای شرکت در دوره‌های استانی بعد از پایان طرح در جلسه‌ای با دانشجویان استانی نیز جلسه‌ای خواهند داشت.

وی با اشاره به بیستمین دوره طرح ولایت در کشور و هفتمین دوره در استان‌ها اظهار کرد: در سطح کشور فعالیت‌ها به صورت تخصصی انجام می‌شود و از داوطلبین استانی در پایان دوره‌ها آزمون گرفته می‌شود منتخبین  در دوره‌های جدید سطح کشوری نیز فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار