آغاز به کار پویش مردمی "کلاهی می‌بافم برای برادر مدافع حرم" در قزوین
کد خبر: 116832
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۴:۲۲
مسوول فرهنگی آستانه مقدس امامزاده حسین(ع) خبر داد:
شاخص : مسوول فرهنگی آستانه مقدس امامزاده حسین(ع)با اشاره به افتتاح پویش مردمی کلاهی می‌بافم برای برادر مدافع حرم در قزوین گفت: این برنامه در حسینه امام زاده حسین(ع) برگزار و به مدت 2 روز ادامه خواهد داشت.

محبوبه محمدی مسوول فرهنگی آستانه مقدس امامزاده حسین(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به افتتاح پویش مردمی “کلاهی می‌بافم برای برادر مدافع حرم” در قزوین اظهار کرد: این برنامه از ۲۹مهرماه سال جاری به مدت دو روز در حسینه امامزاده حسین(ع) برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این برنامه با هدف همراهی با مدافعان حرم صورت می گیرد، افزود: با توجه به شرایط کنونی دنیا که دشمنان با فریبکاری قصد آسیب به اسلام و کمرنگ کردن واقعه عاشورا را دارند؛ پویش “کلاهی می‌بافم برای برادر مدافع حرم” به عنوان رزمایش و مانوری برای آمادگی فرهنگی انجام می گیرد.

مسوول فرهنگی آستانه مقدس امامزاده حسین(ع) اضافه کرد: این برنامه بهانه‌ای برای آشنایی بیشتر با اهداف عاشورایی حضرت زینب (ص)، استحکام عقیده‎ها و بصیرت جوانان است.

محمدی با اشاره به اینکه این برنامه از سال گذشته با عنوان “ننه عصمت” آغاز شد، ابراز کرد: پویش مردمی  “کلاهی می‌بافم برای برادر مدافع حرم” برنامه مردم نهاد و برای تمام اقشار در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: لوازم بافت کلاه ها توسط خیرین تهیه شده و افراد علاقه‌مند می‌توانند از ۹ صبح تا ۲۱ شب با حضور در حسینه حضرتی در این امر خیر سهیم شوند.

مسوول فرهنگی آستانه مقدس امامزاده حسین(ع) اضافه کرد: امامزاده حسین به دلیل  حضور زائران و توریست‌ها به عنوان پایلوت فرهنگی استان در نظر گرفته شده تا همچون گارگاه حضرت‌علی اصغر(ع) که کوچک‌ترین سرباز عاشورایی است بتواند موجب شناخت بیشتر به جهانیان شود.

محمدی در پایان یادآورشد: بافتنی‌ها پس از تهیه و بسته بندی توسط مسوولین به سوریه ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار