آغاز توزیع سموم رایگان برای سمپاشی اماکن دامی در روستاها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 165325
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱:۲۰
سرپرست اداره دامپزشکی بوئین زهرا خبر داد
شاخص : دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا بنا بر رسالت خود همواره با آغاز موج گرما با توجه به منابع موجود، نسبت به توزیع سم رایگان در بین دامداران شهرستان اقدام می کند.

دکتر عباس یوسفی سرپرست اداره دامپزشکی بوئین زهرا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: با شروع فصل گرم سال و افزایش حشرات موذی ، اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا طبق روال سال های گذشته توزیع رایگان سم در بین دامداران را آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: گرم شدن هوا شرایط را برای ازدیاد حشرات موذی و خطرناک از جمله کک ، کنه ، شپش ، جرب ، مگس و … افزایش می دهد که این حشرات با انتقال آلودگی بین دام ها و همچنین از دام به انسان ، علاوه بر ایجاد آسیب های غیر قابل جبران برای دام و ضرر های اقتصادی برای دامدار ، باعث به مخاطره افتادن سلامت عمومی جامعه خواهند شد.

 یوسفی اضافه کرد: یکی از اولین اقدامات برای کنترل آلودگی انگل های خارجی، سم پاشی دام و جایگاه نگهداری دام است که توصیه می شود دامداران به طور منظم به ویژه در فصول گرم سال سمپاشی را در برنامه کاری خود داشته باشند.

این مقام مسئول ادامه داد: دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا بنا بر رسالت خود همواره با آغاز موج گرما با توجه به منابع موجود، نسبت به توزیع سم رایگان در بین دامداران شهرستان اقدام می کند.

یوسفی در انتها گفت: طبیعتا اولویت برای توزیع این سموم ، روستاهای محروم  شهرستان است، به همین منظور دامپزشکی بوئین زهرا توزیع سموم رایگان بین دامداران روستاهای حاجی عرب، چلمبر و قشلاق صمد‌خان آغاز و این روند به زودی در سایر نقاط شهرستان نیز انجام خواهد شد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار