آغاز ثبت نام اعتکاف در قزوین/ هفت مسجد میزبان معتکفان
کد خبر: 99367
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵
شاخص : مسئول ستاد اعتکاف قزوین از آغاز ثبت نام اعتکاف در قزوین و برگزاری این مراسم معنوی در هفت مسجد قزوین خبر داد

به گزارش شاخص نیوز، حجت الاسلام موسی صفی خانی  بیان کرد: با توجه به آغاز ماه رجب و برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در این ماه پر خیر و برکت، ثبت نام در این مراسم به صورت متمرکز و اینترنتی از طریق سایت اعتکاف قزوین صورت می گیرد.

وی ادامه داد: تبلیغات لازم در بحث برگزاری این مراسم و نحوه ثبت نام امروز در سطح شهر انجام می شود و از طریق فضای مجازی نیز این امر صورت گرفته است.

مسئول ستاد اعتکاف قزوین اضافه کرد: هفت مسجد برای برگزاری مراسم اعتکاف در شهر قزوین مشخص شده است که برای هر مسجد نیز با توجه به ظرفیت آن سهمیه ای تعیین شده که در سایت این موارد آمده است.

وی عنوان کرد: مسجد النبی با ظرفیت ۸۰۰ نفر برای برادران و مساجد امام خمینی (ره)، جامع، محمد رسول الله، الغدیر، سنجیده و امام هادی (ع) برای خواهران در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام صفی خانی اعلام کرد: مراسم اعتکاف دوم، سوم و چهارم اردیبهشت ماه برابر با ۱۳، ۱۴ و ۱۵ ماه رجب در این هفت مسجد برگزار می شود و  استقبال از این مراسم مانند هر سال بالا خواهد بود ولی با توجه به ظرفیت مساجد این ثبت نام صورت می گیرد.

وی اعلام کرد: پیش بینی می شود که حدود ۲ هزار  و ۵۰۰ نفر در داخل شهر قزوین معتکف شوند که شرکت ۱۰ تا ۱۵ درصدی را بیش از سال گذشته در این مراسم برنامه ریزی شده و از همین رو نیز در سال جاری ۲ مسجد به برگزاری مراسم اعتکاف اضافه شده است.

مسئول ستاد اعتکاف قزوین خاطر نشان کرد: در کنار برگزاری برنامه های اصلی اعتکاف که مربوط به اعمال مخصوص این مراسم است، برنامه های فرهنگی خاصی نیز در نظر گرفته شده و حلقه های معرفت، تلاوت قرآن، گفتمان های دینی، پرسش و پاسخ و غیره اجرا می شود چراکه بخشی از معتکفان جوانان هستند و برخی از این افراد نیز برای نخستین بار است که در این مراسم شرکت می کنند.

وی یادآور شد: ثبت نام برای شرکت در مراسم معنوی اعتکاف در قزوین مقرر بود از روز گذشته آغاز شود ولی با توجه به مشکلی که در بحث اینترنتی وجود داشت با مقدمات صورت گرفته از بعد از ظهر امروز (۲۱ فروردین) ثبت نام آغاز و تا ۲۹ فروردین ماه ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری شبستان

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار