آغاز ثبت نام زائران اربعین حسینی در قزوین از امروز - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 174063
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
مدیر حج و زیارت استان خبر داد
شاخص : مدیر حج و زیارت استان قزوین از آغاز ثبت نام زائران اربعین حسینی در قزوین از امروز خبر داد.

علیرضا کلانتری مدیر حج و زیارت استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از آغاز ثبت نام زائران اربعین حسینی در قزوین از امروز خبر داد و گفت: زائران اربعین حسینی می توانند از طریق ۴۵ دفتر زیارتی در سامانه سماح ثبت نام کنند.

مدیر حج و زیارت استان قزوین با بیان اینکه هزینه ثبت نام به صورت ریال پرداخت می شود و نیازی به ارز نیست، تصریح کرد: ارزی که برای این سفر پرداخت می شود با قیمت ۸ هزار تومان خواهد بود.

این مسئول با تاکید بر اینکه گذرنامه ها باید به مدت ۶ ماه اعتبار داشته باشد در غیر این صورت تمدید شود، افزود: زائران برای ثبت‌نام شرکت در مراسم اربعین فقط می‌توانند از طریق سامانه سماح اقدام کنند و مردم فریب افراد سودجو که وعده ارائه روادید (ویزا) خارج از نوبت می دهند را نخورند و بدون داشتن گذرنامه برای سفر اقدام نکنند چرا که امکان خروج از مرز را نخواهند داشت.

کلانتری با اشاره به کشف ۲ هزار ویزای تقلبی در مراسم اربعین سال گذشته گفت: شهروندان از این عمل خودداری و مدارک قانونی تهیه کنند.

مدیر حج و زیارت استان قزوین یادآور شد: در سال گذشته ۲۵ هزار زائر از استان قزوین برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی (ع) به عتبات عالیات مشرف شدند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار