افزایش تکرار پایه‌های تحصیلی در دانش‌آموزان دیرآموز
کد خبر: 103850
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۴:۴۷
در جلسه هماهنگی اجرای طرح سنجش مطرح شد؛
شاخص : معاون آموزش و پرورش ابتدایی در جلسه هماهنگی اجرای طرح سنجش گفت: متاسفانه در 2 سال گذشته بیشترین تکرار پایه در خصوص دانش آموزان دیرآموز را داشته‌ایم که در زمان سنجش شناسایی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سعید اسکویی در جلسه هماهنگی اجرای طرح سنجش که با همکاری آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی قزوین در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد، اظهار کرد: حفظ سلامت دانش‌آموزان پس از سنجش  و در طول سال تحصیلی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: روانشناسان و کارشناسان تغذیه فعال در زمینه علوم پزشکی آماده ارائه هر گونه خدمات در طرح سنجش مدارس هستند.

این مسئول تاکید کرد:  طرح سنجش سلامت با درمان به موقع و پیشگیری از مشکلات دانش‌آموزان از اتفاقات جدی در مدارس جلوگیری می کند.

اسکویی تشریح کرد: با توجه به تحول و امکانات موجود در طرح سنجش سلامت قطعاً مشکلات دانش آموزان شناسایی و در سامانه ثبت شده و پروسه درمان را پیگیری خواهند کرد.

رضا طاهرخانی معاون آموزش و پرورش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش هم در این جلسه در خصوص پیگیری آموزش مربیان بهداشت عنوان کرد: مداخلات زود هنگام در سنجش نوآموزان می‌تواند بخش زیادی از مشکلات را رفع کند.

این مسئول با بیان اینکه والدین نباید در خصوص مشکلات خاص فرزندشان پنهان کاری کنند، ابراز کرد: این معاینات بر روی دانش‌آموزان جهت برطرف کردن مشکلات و پیشگیری آسیب‌ها است.

وی در انتها افزود: متاسفانه در ۲ سال گذشته بیشترین تکرار پایه در خصوص دانش آموزان دیرآموز را داشته‌ایم که در زمان سنجش شناسایی می‌شوند.

انتهای پیام/۷۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار