آغاز ثبت نام مرحله چهارم طرح ملی تربیت حافظان قرآن در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56042
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۳
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اوقاف خبر داد
شاخص : سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اوقاف قزوين از آغاز نام نویسی مرحله چهارم طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در استان خبر داد .

به گزارش سرویس فرهنگی شاخص، سعید رحیمی از آغاز نام نویسی مرحله چهارم طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در استان خبر داد و اظهار کرد: این طرح در قالب برنامه ای چهار ساله از سال ۹۱ آغاز شده است.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه قزوین، اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم را گامی موثر در راستای تحقق مطالبات رهبری در خصوص ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه دانست و گفت: طرح تربیت حافظان قرآن به منظور تربیت یک میلیون حافظ قرآن کریم در بخش‌ها و رشته‌های مختلف توسط سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در حال اجراست و خوشبختانه طی سه سال متوالی با موفقیت چشمگیری مواجه بوده است.

این مسئول تصریح کرد: علاقه مندان می توانند برای ثبت نام به مکان های اجرای طرح و برگزاری کلاس ها در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه، مساجد و موسسات قرآنی وابسته مراجعه کنند.

رحیمی خاطرنشان کرد: کلاس های این مرحله از ۱۲ اردیبهشت همزمان با سالروز میلاد حضرت علی(ع) آغاز می شود.

وی افزود: آزمون طرح تربیت حافظان قرآن امسال در ۲ بخش شفاهی و کتبی و رشته های حفظ ترتیبی(حفظ کل، حفظ ۲۰، ۱۰، ۱۵، ۵، ۲ و نیم جزء، جزء ۳۰، یک و ۳۰، یک، ۲ و ۳۰) و حفظ موضوعی(۳۰۰ موضوع) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار