آغاز ثبت نام پانزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از فردا
کد خبر: 103941
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳
شاخص : رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: ثبت نام پانزدهمین دوره اعزام دانشجویان و دانشگاهیان به عتبات از فردا 10 خرداد ماه از طریق سایت labbayk.ir آغاز می شود.

به گزارش شاخص نیوز :  حجت الاسلام محمدرضا فقیهی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: این ثبت نام تا ۲۵ خرداد ماه ادامه خواهد داشت و ۲۹ خرداد ماه نیز قرعه کشی انجام خواهد شد.
وی با اشاره به دوره چهاردهم اعزام دانشجویان به عتبات گفت: در دوره گذشته که از ۵ بهمن ماه سال ۹۴ شروع و تا ۹ اردیبهشت ماه امسال ادامه داشت بیش از ۲۸۰ کاروان از دانشگاهیان در قالب گروه های پسران و دختران مجرد، متاهلین و اساتید اعزام شدند.
رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: همچنین در دوره گذشته با همکاری بانک ملت به بیش از پنج هزار دانشجو وام ده میلیون ریالی با کارمزد چهار درصد اعطا شد.
وی خاطرنشان کرد: بیش از یازده هزار و ۷۰۰ نفر در چهاردهمین دوره عتبات دانشگاهیان اعزام شدند که بر اساس نظرسنجی ها ۷۴ درصد آنان نخستین سفرشان به کشور عراق به شمار می رود.
فقیهی ادامه داد: ۵۶ درصد افرادی که دوره گذشته به عتبات عالیات اعزام شدند سنشان از ۱۸ تا ۲۶ سال بود و اغلب جوان بودند و تنها ۶ درصد آنان سنشان از ۴۰ به بالا بود.
فقیهی اظهار کرد دوره قبل ۲۸۰ کاروان برنامه ریزی شده اما امسال با توجه به استقبال دانشگاهیان ۵۰ کاروان نیز افزوده شده و این رقم به ۳۲۰ عدد رسیده است.
وی گفت: اعزام دانشگاهیان برای این دوره از اول مرداد ماه آغاز و تا هشت آبان ماه ادامه خواهد داشت.
رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: در پانزدهمین دوره اعزام دانشگاهیان ۱۹۹ کاروان به صورت هوایی و ۱۳۱ کاروان به صورت زمینی خواهد و وامی که با هماهنگی بانک ملت به آنان پرداخت می شود برای زائرین هوایی ۱۵ میلیون ریال و برای زائرین زمینی ۱۰ میلیون ریال است.
فقیهی در پاسخ به سوال ایرنا مبنی بر چگونگی اخذ مجوز خروج دانشجویان از کشور گفت: ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با سازمان نظام وظیفه گفت و گوهایی داشته و مجوز خروج دانشجویان از کشور را گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به سازمان نظام وظیفه تعهد داده تا دانشجویان بتوانند به خارج از کشور و برای سفر زیارتی اعزام شوند.
وی در پاسخ به سوال دیگر ایرنا در مورد اعطای وام نیز گفت: فقط یک نفر از همراهان دانشجویان می تواند وام دریافت کند و سعی شده برای فرزندان آنان نیز تسهیلاتی نیز ارائه دهیم.

منبع:  هد هد

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار