ایران جانبی

آغاز رزمایش مقابله با کرونا باحضور یگان جنگ نوین تیپ ۸۲ صاحب الامر(عج) - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 204961
تاریخ انتشار: 25 مارس 2020 - 11:31
معاون عملیاتی سپاه صاحب الامر(عج) استان خبر داد
شاخص : سرهنگ اسماعیلی گفت: در استان قزوین سپاه استان که از ابتدای شیوع این بیماری وارد میدان عمل شده بوده، یگان جنگ نوین تیپ صاحب الامر(عج) استان قزوین نیز با قدرت و قوت بیشتری انجام ماموریت خواهد کرد.
به گزارش شاخص، سرهنگ رضا اسماعیلی مسوول عملیات سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین بیان کرد: در راستای مقابله با بیماری کرونا در استان قزوین، سپاه استان براساس وظیفه ذاتی خود که در کنار مردم بودن در تمام فراز و نشیب های کشور می باشد و به عنوان مردم یاری، از آغازین روزهای شیوع این بیماری، با سازماندهی نیروها، تجهیزات و امکانات موجود یه کمک دانشگاه علوم پزشکی جهت حفظ سلامت هم استانی های عزیز کرده است.

وی گفت: بر همین اساس سازماندهی نیروی های بسیجی در چهار تیم مراقبت و غربالگری، بسیج ادرات، مداخلات و سالم سازی محیط و کنترل مبادی ورودی شهرها، انجام شد و با توجه به ماندگاری این بیماری بر روی سطوح، گندزدایی مراکز تجاری و عمومی و هرکجا که مردم با آن در تماس هستند توسط بسیجیان انجام شد که این امر به قطع زنجیره انتقال بیماری کمک زیادی کرده است.

حضور یگان جنگ نوین تیپ صاحب الامر(عج) استان جهت عملیات گندزدایی شهر

معاون عملیات سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین اظهار کرد: در رزمایش سراسری مقابله با ویروس کرونا که بنام شهدای مدافع سلامت و با حضور یگان های جنگ نوین و فرماندهان برگزار شد، طی ابلاغ انجام شده در استان قزوین سپاه استان که از ابتدای شیوع این بیماری وارد میدان عمل شده بوده، یگان جنگ نوین تیپ صاحب الامر(عج) استان قزوین نیز با قدرت و قوت بیشتری انجام ماموریت خواهد کرد و با استفاده از بسیج محلات و اقشار، کلیه اماکن گندزدایی خواهد شد.

اسماعیلی عنوان کرد: سپاه استان و جامعه بزرگ بسیج در مقابله با بیماری کرونا، به کمک دانشگاه علوم پزشکی قزوین آمد که بر همین اساس ساماندهی مراکز تولید ماسک توسط بسیجیان به ویژه خواهران بسیجی انجام شد که جهت حفظ سلامتی مردم اقدام به تولید ماسک، تحت نظارت کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی به طور روزانه و به صورت تولید انبوه نموده است.

آغاز به کار اورژانس بیمارستان رحیمیان الوند با حضور کادر پزشکی بسیج

وی با اشاره به تولید ۲۰ هزار ماسک توسط بسیجیان سپاه استان افزود: امروز ۲۰ هزار ماسک که توسط بسیجیان غیور استان قزوین تولید شده بود در اختیار استانداری و مدیریت بحران استان جهت توزیع بین نیروهای هدف قرار گرفت.

معاون عملیات سپاه استان ضمن اشاره به راه اندازی بخش اورژانس بیمارستان رحیمیان الوند توسط سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین تصریح کرد: بخش اورژانس بیمارستان رحیمیان برای پذیرش بیماران سرپایی و نیز معرفی بیماران مشکوک به کرونا به مراکز درمانی توسط سپاه استان راه اندازی شد.

خدمات رسانی بسیج پزشکان به ۷۰۰  نفر از مراجعین بیمارستان رحیمیان

این مسوول یادآور شد: به طور کامل تمام دست اندرکاران و کادر درمانی این بخش، پزشکان و بسیجیان سپاه صاحب الامر(عج) بوده و تا امروز حدود ۷۰۰ نفر از مردم این شهرستان در اروژانس بیمارستان رحیمیان توسط کادر درمان بسیج، خدمت رسانی شده و نیز افراد مشکوک به بیماری کرونا به مراکز درمانی استان معرفی شده اند.

اسماعیلی در ادامه خاطرنشان کرد: در بحث تیم غربالگری، سپاه استان کمک شایانی به مراکز درمانی در شناسایی افراد مشکوک به بیماری و نیز پیشگیری از بیماری کرونا داشته است که این امر در دو بخش انجام شده است.

غربالگری از طریق سامانه ۴۰۳۰ توسط بسیجیان

وی با اشاره به فعالیت بسیجیان جهت غربالگری هم استانی ها در بحث بیماری کرونا اضافه کرد: غربالگری توسط بسیجیان خواهر و برادر در سامانه ۴۰۳۰ می باشد که نسبت به تماس مردم اقدام کرده و این تماس و اطلاعات شخص تماس گیرنده در سامانه سلامت ثبت می شود. این امر از مهمترین خدمات ارزنده سپاه به دانشگاه علوم پزشکی می باشد و در دو شیفت صیح و بعدازظهر انجام می شود.

معاون عملیات سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در ادامه بیان کرد: غربالگری هم استانی ها به دو روش داوطلبانه و سامانه ۴۰۳۰ می باشد که در روش داوطلبانه، هم استانی های عزیز با گوشی همراه ه سامانه سلامت مراجعه می کنند و با پاسخ به سوالات، به صورت خوداظهاری فرم موجود را پر کرده و نتیجه اظهارات از طریق پیامک به خود فرد، مرکز بهداشت منطقه و نماینده مرکز بهداشت محله ارسال شده و اگر نیاز به مراقب و بستری باشد، اقدام می شود.

اسماعیلی اضافه کرد: راه دوم از طریق سامانه ۴۰۳۰ می باشد که بسیجیان از طریق تماس با مشترکین مخابرات در سراسر استان، که به اینترنت دسترسی ندارند و یا در این غربالگری از شیوه خوداظهاری استفاده نکرده اند، راهنمایی و اطلاعات لازم را به مخاطبین ارائه کرده و نهایتا در سامانه دانشگاه ثبت می کنند که تا کنون حدود پنجاه و پنج درصد غربالگری هم استانی های عزیز انجام شده و حدود ۴۵ درصد دیگر نیز در حال انجام است.

این مسوول در ادامه اظهار کرد: همچنین  تیم بسیج ادارات که در جلو درب ادارت مستقر می باشند، بر اساس وظایف تعریف شده و با استفاده از تجهیزات لازم، اقدام به تب سنجی کارمندان و همچنین مراجعه کنندگان کرده و نیز گندزدایی محیط دستگاه ها و ادارات را انجام می دهند.

وی ادامه داد: تیم مداخلات و گندزدایی محیط که متشکل از نماینده بسیج، نماینده اداره دامپزشکی، نماینده دانشگاه علوم پزشکی و نماینده هلال احمر، بر فروشگاه ها و مراکز عرضه محصولات غذایی نظارت کامل دارند.

اسماعیلی گفت: تیم کنترل مبادی ورودی شهر که متشکل از نماینده پلیس، نماینده بسیج، نماینده هلال احمر و نیز نماینده علوم پزشکی است، بر ورود افرادی به ویژه با پلاک خودروهای غیربومی، نظارت داشته و با تب سنجی و اقدامات لازم، افراد مشکوک به بیماری کرونا، یا از مسیر برگردانده شده و یا به مراکز درمانی معرفی می شوند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار