آغاز سومین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی کشور در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 79994
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۴۵
مدیرکل میراث فرهنگی و صنايع دستي استان خبر داد
شاخص : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین از آغاز سومین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع دستی منطقه شمال کشور به میزبانی قزوين خبر داد.

محمدعلی حضرتی‌ها صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از آغاز سومین دوره نشان ملی صنایع دستی در قزوین خبر داد و اظهار کرد: سومین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع دستی منطقه شمال کشور به میزبانی استان قزوین در حال برگزاری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین بیان کرد: در این دوره ۳۵۰ اثر صنایع دستی از استان های قزوین، زنجان، گلستان، البرز، گیلان، مازندران و سمنان برای دریافت نشان ملی مرغوبیت با هم رقابت می کنند.

این مسئول با تاکید بر اینکه داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی منجر به حمایت از صنعتگران و حمایت از بازار شده، تصریح کرد: پس از بررسی آثار توسط داوران، نشان ملی مرغوبیت به صاحبان صنایع اعطا می شود.

حضرتی ها اعلام کرد: هنرمندان دارای نشان ملی مرغوبیت، ضمن بهره مندی از امکان فروش بهتر آثار، می توانند از تسهیلات سازمان صنایع دستی نیز استفاده کنند.

وی در ادامه افزود: این دوره به مدت چهار روز در هتل ایرانیان منطقه هفت سنگان قزوین برگزار می شود.

گفتنی است؛ دومین دوره داوری نشان ملی آثار صنایع دستی نیز در آذر ماه سال ۹۲ به میزبانی قزوین برای استان های منطقه شمال کشور برگزار شد که طی داوری های صورت گرفته استان گیلان با ۲۷ اثر و استان قزوین با ۲۲ اثر بیشترین نشان ملی را از آن خود کردند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار