آغاز مرحله سوم توزیع میوه تعاونی در ۷۵ نقطه استان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 131809
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۴:۵۰
معاون اقتصادی استاندار خبر داد
شاخص : معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: توزیع مرحله سوم میوه تعاونی از دیروز آغاز شده است و سال گذشته حدود 750 تن پرتقال توزیع کردیم که امسال 2 برابر شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استاندار قزوین پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان قزوین که در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری برگزار شد، با بیان اینکه دولت تمایلی به دخالت در بازار ندارد، اظهار کرد: هدف از تنظیم بازار، کنترل، رصد و پایش بازار است.

وی افزود: ستاد تنظیم بازار استان از ۳ ماه قبل جلسات مستمری در خصوص بازار شب عید و تامین کالای مورد نیاز مردم به ویژه کالاهای اصلی را برگزار کرده است.

این مسوول در ادامه گفت: به علت سرمازدگی در شمال کشور متاسفانه حجم زیادی از مرکبات که از این استان‌ها تامین می‌شد از بین رفت و ناگزیر باید به سمت استان‌های جنوبی می‌رفتیم که هنگام تحویل میوه با قیمت بسیار بالایی مواجه شدیم به همین منظور دولت مبادرت به واردات میوه کرد.

حبیبی یادآور شد: تا به امروز نزدیک به یک هزار و ۴۱۰ تن پرتقال با قیمت هر کیلو ۳هزار و ۹۰۰ تومان و ۵۰۰ تن سیب به قیمت ۳ هزار و ۵۰۰ تومان در ۷۵ نقطه استان توزیع شده که این روند همچنان ادامه دارد.

معاون اقتصادی استاندار قزوین اضافه کرد: توزیع مرحله سوم میوه تعاونی از روز گذشته آغاز شده است و سال گذشته حدود ۷۵۰ تن پرتقال توزیع کردیم که امسال ۲ برابر شده است.

وی بیان کرد: ۱۰۰ تن مرغ گرم با قیمت ۷ هزار و ۲۰۰ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان در ایام نوروز توزیع شد در حالی که قبل از سال جدید قیمت مرغ ۷ هزار و ۸۰۰ تومان بود.

این مسوول ادامه داد: یک هزار و ۱۵۰ تن برنج با قیمت ۲ هزار و ۲۰۰ تا ۳ هزار و ۲۰۰ تومان در بازار توزیع شد و حدود ۲۰۰ تن شکر هم برای جلوگیری از افزایش قیمت توزیع شد.

حبیبی با اشاره به برپایی نمایشگاه بهاره در استان گفت: این نمایشگاه با ۲۴۱ غرفه آغاز و ۲۵ درصد تخفیف نسبت به بازار داشت که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

معاون اقتصادی استاندار در پایان گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته در مجموع بازاری بدون التهاب و با آرامش را در ایام نوروز داشتیم که جای قدردانی از دستگاه‌‌های متولی، نظارتی و کنترلی دارد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار