آغاز گام دوم طرح آزمایشی سرشماری عمومی از امروز در آبیک - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77732
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۵۰
معاون آمار و اطلاعات استان خبر داد
شاخص : معاون آمار و اطلاعات سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قزوين، از اجراي مرحله حضوري طرح آزمایشی سرشماری عمومی نفوس و مسکن از امروز در شهرستان آبیک خبر داد.

منوچهر حیاتی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اعلام اینکه مرحله حضوری طرح آزمایشی سرشماری عمومی نفوس و مسکن از امروز در شهرستان آبیک اجرا می شود، اظهار کرد: مرحله اینترنتی بیست و یکم مهر آغاز شده بود.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین با اشاره به اینکه سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن به دو شیوه اینترنتی و حضوری صورت می گیرد، تصریح کرد: شهروندان آبیکی در صورت پرکردن پرسشنامه از طریق اینترنت، باید کد آماری مربوط به خود را دریافت و آن را به ماموران آمارگیر، هنگام مراجعه به درب منازل تحویل دهند.

این مسئول با بیان اینکه مرحله حضوری این طرح از امروز تا ۴ آذر ماه ادامه دارد، اعلام کرد: در این طرح حدود ۳۰ هزار خانوار توسط ۲۶ مامور مورد سرشماری قرار می گیرند.

حیاتی درخصوص غایبان طرح عمومی نفوی و مسکن گفت: یک برگه اطلاعیه در اختیار افراد غایب قرار می گیرد که پس از رویت باید با ستاد سرشماری تماس بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: طرح آزمایشی سرشماری عمومی نفوس مسکن یک سال قبل از اجرای مرحله اصلی برگزار می شود که امسال استان های قزوین، گلستان، ایلام و هرمزگان برای این مرحله انتخاب شده اند.

این مسئول در ادامه افزود: اجرای این طرح با توجه به اینکه در هر سرشماری نسبت به دوره قبل تغییراتی در روش اجرا صورت می گیرد، با هدف بررسی روش ها و برطرف نمودن نقص های احتمالی انجام می شود.

حیاتی یادآور شد: سرشماری نفوس و مسکن از رویدادهای بسیار مهم برای برنامه‌ریزی در کشور برای رسیدن به اهداف عالیه نظام است.

گفتنی است؛ از سال ۱۳۳۵ سرشماری نفوس و مسکن هر ۱۰ سال یک بار در کشور صورت گرفته که از سال ۸۵ مقرر شد، هر پنج سال یک‌بار این امر انجام شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار