آقای وزیر! همه از شما گلایه دارند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66625
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۲
شاخص : مردم گله دارند که چرا ورزش به این مهمی که مبارزه با مواد مخدر را در دل خود دارد، مبارزه با بیماری‌های روحی را در دل خود دارد، غرور، تعصب، وحدت و همدلی یک ملت را با خود همراه دارد

وزیر ورزش همیشه از پاسخگویی به پرسش‌هایی که در زمینه ورزش مطرح می‌شود، طفره می‌رود و تاکید دارد این پرسش‌ها از او پرسیده نشود؛ اما واقعیت این‌ است نه‌تنها خبرنگاران که مردم نیز از مدیریت ورزش گلایه دارند که چرا تا این حد اعضای هیات مدیره‌های باشگاه‌های زیرمجموعه وزارت معظم ورزش دیر، ضعیف، بی‌تاثیر، با اختلاف و خنثی معرفی می‌شوند؟ مردم از وزیر گلایه دارند که چرا فدراسیون فوتبال حمایت نمی‌شود و برای تصمیم‌هایش مختار نیست و اگر تصمیمش به‌عنوان مرجع تصمیم‌ساز فوتبال با نظر وزارت یکی نباشد حمایت نمی‌شود؟

مردم گلایه دارند که چرا سازمان‌ تربیت‌بدنی‌ سابق و وزرای ورزش مقابل خواسته‌های دیگر ارگان‌های مختلف تا این حد پا پس کشیده‌اند که امروز خود وزارت ورزش هم نمی‌تواند حتی یک مسابقه ساده را با مسؤولیت و امنیت خودش و اهداف ورزشی خودش برگزار و آن را تامین امنیت کند؟ مردم از وزرای ورزش‌ گله دارند، از گودرزی گلایه دارند که چرا تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس‌شان را که روزی روزگاری در قاره بی‌نظیر و در دنیا مثال‌زدنی بوده‌اند تا این حد عقب انداخته و تضعیفشان کرده‌اند؟ چرا اگر نمی‌توانستند آنها را به هر دلیلی اداره کنند این دو را مثل باشگاه‌های دیگر به صنعتی‌ها یا نظامی‎ها واگذار نکرده‌اند؟

مردم گلایه زیاد دارند آقای گودرزی! آنها می‌گویند ورزش همان‌قدر مهم است که سیاست، اقتصاد، اجتماع و معیشت مهم است چون ورزش یک جامعه را برای کار و تلاش کردن زنده نگه می‌دارد، مردم گله دارند که چرا سینما می‌تواند حق پخش را بگیرد، چرا وزیر ارشاد می‌تواند این مهم را جا بیندازد، نه امروز که ده‌ها سال قبل چنین کرده است اما مسؤولان ورزش نتوانسته‌اند.

مردم باز هم گله دارند آقای گودرزی! آنها می‌پرسند چگونه وزیر ورزش و وزیران ورزش نتوانسته‌اند به صدا و سیما بگویند چرا برای فوتبال انگلستان، ایتالیا، اسپانیا و… پول می‌دهند اما برای فوتبال خودمان یک دهم آن را هم نمی‌پردازند و دلیل هم نمی‌آورند؟ مردم گله دارند که چرا ورزش به این مهمی که مبارزه با مواد مخدر را در دل خود دارد، مبارزه با بیماری‌های روحی و روانی را در دل خود دارد، غرور، تعصب، وحدت و همدلی یک ملت را با خود همراه دارد، مدام از نداری حرف می‌زند و بودجه‌اش در میان بودجه وزارتخانه‌های دیگر از همه پایین‌تر است؟ مردم می‌پرسند با وجود مشکلات بسیاری از بخش‌ها در زمینه‌های مالی و بانکی و… ورزش هنوز سالم‌ترین بخش است و چرا اجازه می‌دهید تا این حد به آن تهمت بزنند، تخریب و قربانی‌اش کنند؟ مردم گله زیاد دارند، مثلا می‌پرسند چرا مدیران ورزشی را هم با تغییر دولت‌ها و با سیاست دولت‌های جدید عوض می‌کنید؟ و چرا مدیران سیاسی را در بخش ورزشی و مدیران ورزشی را در بخش سیاسی به کار می‌گیرید؟

مردم می‌پرسند، گلایه دارند و اخم دارند که چرا ورزش را حیاط‌خلوت سیاسیون کرده‌ و از حق و حقوق ورزش آنطور که بایسته و شایسته است دفاع نمی‌کنید و دفاع نکرده‌اند؟ ورزش اولویت آخر نیست، ورزش سیاسی نیست، ورزش هم از شما گله دارد، گلایه‌های فوتبال که دیگر جای خود.

منبع: روزنامه وطن امروز

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار