آلوده شدن محرم به ابزار موسیقی+عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77032
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۳۳
بدعتی جدید در عزاداری امام حسین(ع)؛
شاخص : یکی از پدیده هایی که اخیرا در برخی شهرهای بزرگ رواج یافته استفاده از ارگ در دستگاه عزاداری امام حسین (ع) است!

به گزارش سرویس فرهنگی شاخص ، سایه تهاجم فرهنگی در همه مقولات و موضوعات مرتبط به فرهنگ به خوبی دیده می شود اما وقتی نگاهی به عزاداری امام حسین (ع) و مهمترین ماه قمری که امام خمینی (ره) فرمودند این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است می اندازیم؛ بیش از قبل این خطر را احساس می کنیم. شاید این جمله امام (ره) را خوب درک نکرده ایم اما دشمنان اسلام برای آن خوب برنامه ریزی کرده اند.

میدان منیریه تهران و حوالی آن، شب ها شاهد حضور و عزاداری دسته های مختلفی است که از هیئت های اطراف در این میدان حضور می یابند. اما در گذر از این میدان آن هم حوالی ساعت ۲۲ تا پاسی از شب علاوه بر مشاهده چهره هایی که با لباس هایی خاص به این مراسم آمده اند شاهد دم و دستگاه هایی هستیم که بودنش در ماه محرم و آن هم وسط هیئت عزاداری غیرقابل باور است.

 

عزاداری سنتی همواره یکی از تأکیدات بزرگان دینی بوده و پرهیز از بدعت ها هم به هیئت های مختلف در سطح کشور تذکر داده می شود اما یکی از پدیده هایی که اخیرا در برخی شهرهای بزرگ رواج یافته استفاده از ارگ در دستگاه عزاداری امام حسین (ع) است! قبل از شروع ماه محرم هم تبلیغاتی با عنوان «ارگ ویژه محرم از راه رسید» در میان هیئت ها رایج شد و حالا این شب ها شاهد حضور ارگ در وسط هیئت آن هم به بهانه عزای امام حسین (ع) هستیم.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار