آمادگی کامل نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از مرزهای کشور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 123333
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۵:۱۰
فرماندهی قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی قزوین عنوان کرد
شاخص : فرماندهی قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی قزوین گفت: نیروی دریایی ارتش به یک نیروی راهبردی تبدیل شده و هزاران کیلومتر در مرزها حضور فیزیکی داشته و امنیت خوبی را به وجود آورده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، امیر سرتیپ دوم حمزه بیدادی فرمانده قرارگاه لشگر ۱۶ زرهی قزوین صبح امروز در نشست مطبوعاتی سالروز عملیات نصر که در سالن جلسات قرارگاه برگزار شد،  اظهار کرد: این عملیات در ۱۵دی ماه ۱۳۵۹، چهار ماه پس از شروع جنگ تحمیلی به منظور آزادسازی پادگان حمید، جاده سوسنگرد به حمدیه و هویزه به وقوع پیوست.

وی با اشاره به اینکه عملیات نصر تقریبا ۴ روز به طول انجامید، افزود: لشگر ۱۶زرهی در روزهای ابتدایی توانست آسیب جبران ناپذیری را به دشمن وارد سازد و با همراهی نیروهای سپاه و امت حزب الله به فرماندهی شهید علم‌الهدی از پیشروی دشمن جلوگیری کند.

این مقام مسوول بیان کرد: امیر لطفی رییس وقت ۱۶ زرهی قزوین، فرمانده عملیات بود که طبق طرح از قبل برنامه‌ریزی شده توانست به کمک تیپ همدان، دزفول و گردان تانک خراسان در ۱۵ دی ماه عملیات را اجرا کند.

فرمانده قرارگاه لشگر ۱۶ زرهی قزوین عنوان کرد: در عملیات نصر نیروهای یک هزار نفر از نیروهای بعثی کشته شده و ۸۰۰ نفر به اسارت درآمدند.

امیر بیدادی در ادامه اضافه کرد: در این عملیات ۱۴۲ نفر از نیروهای لشگر ۱۶ زرهی قزوین و ۷۰ نفر از دانشجویان پیرو خط امام (ره) به شهادت رسیدند.

فرمانده قرارگاه لشگر ۱۶ زرهی با بیان اینکه آمریکا هم اکنون جنگ‌های نیابتی با هزینه‌های هنگفت در منطقه به راه انداخته است، گفت: امریکا هزینه تجهیزات و تسلیحات نظامی گروه‌های تروریستی همچون داعش را می‌پردازد تا به اهداف خود برسد.

این فرمانده اضافه کرد: امروز دامنه حملات داعش و گروه‌های تروریستی به آمریکا و اروپا رسیده و چیزی که خود طراح آن بودند دامن‌‍گیر آن‌ها شده است.

وی با بیان اینکه برابر اصل ۱۴۳و ۱۴۴ قانون اساسی وظیفه ذاتی نیروی زمینی حفظ مرزهای آبی، خاکی و هوایی ایران است، افزود: نیروی زمینی تمام وقت در صحنه حضور داشته و فعالیت دشمن را در آنسوی مرزها رصد کرده و مطابق با تهدیدات دشمن خود را تجهیز می‌کند.

فرمانده قرارگاه لشگر ۱۶زرهی با اشاره به آمادگی کامل ارتش کشورمان،گفت: امروز نیروهای زمینی با طرح چابک سازی و ثامن الائمه که از سال ۹۲ انجام شده به وسیله تیپ‌های واکنش سریع خود می‌توانند در هر نقطه و در اسرع وقت وارد عمل شوند.

این مسوول تصریح کرد: در حمله داعش به عراق کمتر از ۴۸ ساعت  ۵ تیپ از غرب کشور در آنسوی مرزها قرارگاه زده و مستقر شدند، خط قرمزها را برای داعش مشخص کرده و توانستند تا فاصله ۱۰۰ کیلومتر پشت جدار مرز را در زیر چتر عملیاتی خود داشته باشند.

وی در پایان افزود: نیروی دریایی ارتش به یک نیروی راهبردی تبدیل شده و هزاران کیلومتر در مرزها حضور فیزیکی داشته و امنیت خوبی را به وجود آورده است.

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار