آماده‌باش ۱۶۰ نیرو و ۸ ایستگاه آتش‌نشانی در چهارشنبه آخر سال - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 160408
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
معاون عمليات سازمان آتش‌نشانی قزوين خبر داد
شاخص : معاون عمليات سازمان آتش‌نشانی قزوين گفت: تعداد 160 نيروی آتش‌نشان در آماده‌باش کامل هستند تا در صورت بروز هرگونه حريق و حوادث در کمترين زمان ممکن به ياری شهروندان بشتابند.

قدیر موسی خانی معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در آستانه فرا رسیدن شب چهارشنبه پایان سال و به منظور پیشگیری از حوادث تلخ احتمالی، تمامی ایستگاه ها و کارکنان عملیاتی این سازمان در آماده باش کامل خواهند بود.

وی افزود: ۳۵ دستگاه خودروی آتش‌نشانی سبک و سنگین و تعداد ۱۶۰ نیروی آتش نشان در آماده‌باش کامل هستند تا در صورت بروز هرگونه حریق و حوادث در کمترین زمان ممکن به یاری شهروندان بشتابند.

موسی خانی عنوان کرد: علاوه بر خودروهای اعلام شده و پیرو هماهنگی‌های به عمل آمده با واحد اجراییات مناطق سه گانه شهرداری، تعداد ۱۲ دستگاه خودرو نیسان این مناطق نیز به امکانات اولیه اطفاء حریق تجهیز شده و با همراهی کارکنان آتشن‌شانی در شهر به صورت نامحسوس اقدام به گشت زنی کرده و در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی و انجام رفتارهای پر خطر نسبت به اطفاء حریق و ارائه توصیه‌های ایمنی به شهروندان اقدام خواهند کرد.

این مسوول یادآور شد: علاوه بر ۸ ایستگاه آتش نشانی که در آماده باش کامل به سر می‌برند تعداد ۶ پایگاه موقت نیز در نقاط پر ترافیک شهر مستقر شده و نیروهای گشت پیاده این سازمان نیز در اماکن پر خطر اقدام به گشت زنی می‌کنند.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی شهرداری قزوین تصریح کرد: در این روز، مدیران عملیاتی و روسای ایستگاه های هشت گانه آتش نشانی از ساعت ۱۶ تا پایان این مراسم به طور مستمر در خیابان ها و معابر به گشت زنی پرداخته و وضعیت ایمنی نقاط مختلف شهر را تحت کنترل قرار می دهند و همچنین همه نیروهای غیر شیفت این سازمان نیز با حضور در ایستگاه ها آمادگی لازم را دارند تا در صورت لزوم برای ارائه خدمات ایمنی به شهروندان، با آتش نشانان همکاری کنند.

موسی خانی از عموم شهروندان درخواست کرد: ضمن رعایت کامل موارد ایمنی؛ از ریختن مایعات قابل اشتعال بر روی آتش و روشن کردن آتش های بزرگ که موجب آتش گرفتن درختان، کابل ها و سرایت به اماکن و خودروهای اطراف می شود خودداری کنند و در هنگام بروز هر گونه حادثه با حفظ خونسردی، مراتب را سریعاً به سامانه ۱۲۵ و یا نیروهای آتش نشانی مستقر در شهر اطلاع دهند و در صورت مشاهده خودروهای آتش نشانی حین اعزام به ماموریت، مسیر را برای تردد این خودروها باز نگه دارند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار