ایران جانبی

» آماده تصویب قوانین ویژه رفع موانع تولید هستیم/ ارائه بسته‌های تشویقی به تولیدکنندگان
کد خبر: 189361
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۸:۲۱
رئیس کمیسیون اصل۹۰:
شاخص : رئیس کمیسیون اصل90 گفت: در صورتی که نیاز به تصویب قانون برای حل مشکلات بخش تولید وجود داشته باشد، این آمادگی را داریم تا قوانین را در جهت تسهیل موانع تولید تصویب کنیم.

داوود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، درباره نقش مجلس در زمینه حمایت از رونق تولید داخلی، اظهار کرد: در راستای تحقق شعار “رونق تولید” باید هماهنگی و هم‌افزایی لازم بین قوای سه گانه ایجاد شود، تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود بتوانیم به نفع تولیدکنندگان نیز بهره‌مندی داشته باشیم.

وی افزود: جلسالت متعددی در راستای حل مشکلات تولیدکنندگان در مجلس و کمیسیون اصل ۹۰ منعقد شده تا بتوانیم در جهت حمایت از تولیدکنندگان اقدام کنیم.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ بیان کرد: مجلس شورای اسلامی در راستای حمایت از تولیدکنندگان، قوانین مربوط به مشوق‌های صادراتی را تسهیل و قانون رفع موانع تولید را تصویب کرده است.

محمدی ادامه داد: کمیسیون اصل ۹۰ هم در زمینه مواردی که به حمایت دولت از تولید داخلی مربوط می‌شود نیز اقدامات خوبی انجام داده است؛ تولیدکنندگانی که در خصوص تامین مواد اولیه نگرانی داشتند به وزارت صنعت و معدن ارجاع داده شدند تا تمهیدات لازم برای رفع مشکلات آن‌ها اتخاذ شود.

این مسئول تشریح کرد: جلسه دیگری با رئیس کل بانک مرکزی و مسئولین ذی ربط منعقد شد تا در راستای تامین ارز مورد نیاز تولیدکنندگان اقدام شود.

به وضعیت واحدهای مشکل‌دار رسیدگی می‌شود

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس تشریح کرد: جلساتی با گمرکات توسط کمیسیون اصل ۹۰  منعقد شد تا امور گمرکی را برای تولیدکنندگان تسهیل کنند.

وی بیان کرد: جلسه‌ای در حضور رییس مجلس شورای اسلامی و روسای کمیسیون‌های مجلس و تیم اقتصادی دولت منعقد شد؛ بر اساس این جلسه بنا شد دستگاه‌های مختلف اجرایی قوانین دست و پاگیری که در مسیر حمایت از تولیدکنندگان وجود دارد را رسیدگی و حل و فصل کنند.

محمدی اضافه کرد: در صورتی که نیاز به تصویب قانون برای حل مشکلات بخش تولید وجود داشته باشد، این آمادگی را داریم تا قوانین را در جهت تسهیل موانع تولید تصویب کنیم.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ ابراز کرد: همچنین بین نمایندگان سه قوه مجلس که از رییس دادگستری، دادستان و استاندار و معاونین آن تشکیل شده نیز جلساتی را به صورت موردی در خصوص رسیدگی به شرکت‌های مشکل‌دار منعقد کردیم که هر دو هفته یک بار برگزار می‌شود.

این مسئول ادانه داد: رسیدگی و رفع موانع واحدهای مشکل‌دار در دستور کار قرار گرفته است و برای آن‌ها تصمیماتی اتخاذ می‌شود.

محمدی در پایان گفت: در سطح استان معاون سیاسی امنیتی استانداری به عنوان دبیر کارگری، موضوعات مرتبط در راستای حمایت از تولیدکنندگان و رفع موانع تولید را پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار