آماده تولید آثارهنری با موضوع دفاع مقدس و جبهه مقاومت هستیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 185060
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲:۰۲
مسوول بسیج هنرمندان قزوین:
شاخص : مسوول بسیج هنرمندان قزوین گفت: آماده تولید آثارهنری با موضوع افتخارات دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت هستیم.

به گزارش شاخص، همزمان با سالگرد حماسه عملیات خیبر، ویژه برنامه ای با حضور سردار حاج کاظم آفاقی و جمعی از ایثارگران و روایتگران دفاع مقدس برگزار شد.

در این برنامه سردار آفاقی (از فرماندهان دفاع مقدس و همرزم شهید باکری) ضمن تشریح عملیات خیبر اظهار کرد: این عملیات علی رغم تدابیر دشمن بعثی با جانفشانی شهیدان بزرگواری چون شهید علی هاشمی، شهید زین الدین، شهید باکری، شهید حسن پور، شهید شالباف، شهید علوی، شهید بهتویی، شهیدان میرسجادی، شهید آقا سید مصطفی حاج سید جوادی، شهید اکبری رضایی، ورزمندگان دلیری چون سردار عراقی، حاج فرج اله فصیحی رامندی و… به ثمر نشست.

وی افزود: بیش از سی و پنج کشور به طرق مختلف از رژیم بعث حمایت می کردند، اما رزمندگان اسلام توانستند در یک عملیات آبی خاکی با عبور از نیزارهای هورالهویزه دشمن را غافلگیر نمایند.

چهل سالگی انقلاب با نفوذ معنوی آن در منطقه مقارن است

در ادامه این برنامه علی هوشمند رییس حوزه هنری استان قزوین ، چهل سالگی انقلاب اسلامی را مقارن با نفوذ معنوی آن در منطقه دانسته گفت: امروز به برکت خون شهدا معادلات خاورمیانه متاثر از پرتو انقلاب اسلامی است، لذا باید بیش از پیش شکرگذار این نعمت الهی باشیم.

محسن کریمی، مسوول سازمان بسیج هنرمندان استان و متولی این برنامه نیز استفاده از ظرفیت هنرمندان در رشته های مختلف به ویژه روایتگران را در بازنمایی حماسه دفاع مقدس لازم برشمرد و آمادگی برای تولید آثار فاخر هنری با موضوع افتخارات دفاع مقدس و جبهه مقاومت را یاد آور شدند.

وی رونمایی از تابلوی نقاشی “حماسه خیبر” را مقدمه راه بزرگ هنرنمایی پرفروغ هنرمندان استان در مراحل دیگر فعالیت هنری جبهه هنر انقلاب اسلامی دانست.

در این برنامه ضمن اکران قطعه مستندی از شهید باکری، اجرای سرود و نقالی، از تابلوی نقاشی “حماسه خیبر” اثر مهدی کریمی از هنرمندان خوب استان قزوین رونمایی شد

گفتنی است این برنامه به همت سازمان بسیج هنرمندان استان، حوزه هنری و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین در تالار حافظ برگزار شد.

همچمین بازدید دائمی این تابلو از هفته هنر انقلاب اسلامی در فروردین ماه ۹۸ در ساختمان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار