آمادگی کامل استان قزوین جهت استقبال از مهمانان نوروزی/ هرگونه حفاری در ایام نوروز ممنوع است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96454
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۷:۱۱
رییس ستاد اجرایی خدمات سفر استان قزوین:
شاخص : قائم مقام و رییس ستاد اجرایی خدمات سفر استان قزوین گفت: استان قزوین آمادگی لازم و کامل برای استقبال و پذیرایی خوب از مسافران و گردشگران نوروزی را دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فیلم مستند مسجد مدرسه حیدریه قزوین ظهر امروز با حضور محمدعلی حضرتی‌ها، جمعی اصحاب رسانه استان و تهیه کنندگان این مستند در سالن آمفی تئاتر مهندس بهشتی استان رونمایی شد.

منوچهر حبیبی قائم مقام و رییس ستاد اجرایی خدمات سفر استان با بیان اینکه قزوین دارای ظرفیت‌های مختلفی در حوزه گردشگری است، اظهار کرد: استان قزوین به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرارگیری در محل تقاطع استان‌های شمالی و غربی در ایام نوروز پذیرایی مسافرین گردشگری زیادی خواهد بود.

وی افزود: ظرفیت‌های مختلف حوزه‌های گردشگری، تاریخی، باستانی، فرهنگی، طبیعی و مکان‌های زیارتی از عوامل جذب گردشگر است.

این مسئول با بیان اینکه ۱۲کمیته استانی و ۶کمیته شهرستانی برای ارائه و تسهیل خدمات به گردشگران راه‌اندازی شده‌است، ابرازکرد: کمیته‌های اسکان، بهداشت ‌و درمان، عمرانی شهری، تعزیرات، ایمنی راه، امداد و نجات از جمله متولیان طرح‌های نوروزی هستند.

معاون عمرانی استانداری با اشاره به اینکه استان قزوین ۲۵۰۰بنای تاریخی دارد، عنوان کرد: با وجود ثبت ۱۳۰۰ مورد از این آثار همواره استان پذیرای میهمانان نوورزی زیادی می‌باشد.

حبیبی با بیان اینکه ستاد تسهیلات خدمات سفر استان قزوین فعالیت خود را مدت‌ها پیش به طور رسمی آغاز کرده است، خاطرنشان کرد: فعالیت مراکز بهداشتی و درمانی، سیستم‌‎‌های تامین مالی در شبکه‌های عابر بانکی و دستگاه‌های خدمات رسانی (آب، برق، گاز و مخابرات) طی برنامه‌ریزی‌های هماهنگ شده است.

رییس ستاد اجرایی خدمات سفر استان قزوین با تاکید بر اینکه از ۱۵اسفند تا ۱۵فروردین به جز موارد اضطراری هیچ گونه حفاری را نخواهیم داشت، اضافه کرد: معرفی ظرفیت‌های استان و اهتمام جدی تمام مسئولین و اصحاب رسانه می‌تواند موقعیت خوبی را برای شناساندن جاذبه‌های گردشگری  واستفاده از فرصت به وجود آمده را داشته باشد.

معاون عمرانی استانداری با بیان اینکه مدیریت بحران استانداری آمادگی لازم برای هرگونه رخداد طبیعی را دارد، گفت: مدیریت بحران هرگونه تغییر جوی آب و هوایی بخصوص رصد محورهای مواصلاتی مدنظر قرارد تا در صورت بروز مشکل برای مسافران نوروزی در راستای حل آن اقدام نماید.

حبییبی با اشاره به اینکه شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و گازی به طور شبانه‌روزی در خدمت میهمانان نوروزی است، گفت: استان قزوین آمادگی لازم و کامل برای استقبال و پذیرایی خوب از مسافران و گردشگران نوروزی را دارد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار