آمادگی بیش از ۲هزارهیئت مذهبی قزوین برای عزاداری ماه محرم/ اعزام ۷۵۸مبلغ دینی به مناطق مختلف استان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75642
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۵۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خبر داد
شاخص : مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اعلام آمادگی بیش از 2 هزار هیئت مذهبی برای برپایی مراسم عزاداری ماه محرم، از اعزام 758 مبلغ دینی به مناطق مختلف استان خبر داد.

حجت الاسلام علی نعمت‌الهی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اعلام اینکه دو هزار و ۱۰۰ هیئت مذهبی در استان مراسم عزاداری ماه محرم را برپا می کنند، اظهار کرد: از این تعداد یک هزار و ۹۰۰ هیئت به صورت دائم در مساجد و حسینیه ها دایر است و ۲۰۰ هیئت هم در تکیه های موقت فعالیت می کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین توجه به محتوی فرهنگی عزاداری‌ها، استفاده از اشعار حماسی و فاخر و پرهیز از آلات و ادوات موسیقی را از ضرورت های مراسم عزاداری عنوان کرد.

این مسئول محور و اساس عزاداری‌ها در ماه محرم و صفر را شناخت اهداف قیام سالار شهیدان دانست و تصریح کرد: در برگزاری مجالس سوگواری امام حسین (ع) مهم‌ترین هدف قیام آن حضرت، امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز اول وقت است.

نعمت الهی با اشاره به اینکه ۷۵۸ مبلغ از ۲۲ مهر تا ۴ آبان به مناطق مختلف استان اعزام می شوند، خاطرنشان کرد: حضور روحانیون تاثیر به سزایی در هدایت صحیح مسیر عزاداری ها دارد و در این خصوص کلاس ها و همایش های آموزشی و توجیهی متعددی برگزار شده است.

وی در ادامه افزود: هفته نخست ماه محرم با نام هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده و روحانیون با همین محور در عزاداری ها حضور خواهند یافت.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار