Iranjb.ir

آمادگی بیش از ۲هزارهیئت مذهبی قزوین برای عزاداری ماه محرم/ اعزام ۷۵۸مبلغ دینی به مناطق مختلف استان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75642
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۵۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خبر داد
شاخص : مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اعلام آمادگی بیش از 2 هزار هیئت مذهبی برای برپایی مراسم عزاداری ماه محرم، از اعزام 758 مبلغ دینی به مناطق مختلف استان خبر داد.
۸۱۵۵۰۰۵۶-۶۳۵۰۹۵۰

حجت الاسلام علی نعمت‌الهی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اعلام اینکه دو هزار و ۱۰۰ هیئت مذهبی در استان مراسم عزاداری ماه محرم را برپا می کنند، اظهار کرد: از این تعداد یک هزار و ۹۰۰ هیئت به صورت دائم در مساجد و حسینیه ها دایر است و ۲۰۰ هیئت هم در تکیه های موقت فعالیت می کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین توجه به محتوی فرهنگی عزاداری‌ها، استفاده از اشعار حماسی و فاخر و پرهیز از آلات و ادوات موسیقی را از ضرورت های مراسم عزاداری عنوان کرد.

این مسئول محور و اساس عزاداری‌ها در ماه محرم و صفر را شناخت اهداف قیام سالار شهیدان دانست و تصریح کرد: در برگزاری مجالس سوگواری امام حسین (ع) مهم‌ترین هدف قیام آن حضرت، امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز اول وقت است.

نعمت الهی با اشاره به اینکه ۷۵۸ مبلغ از ۲۲ مهر تا ۴ آبان به مناطق مختلف استان اعزام می شوند، خاطرنشان کرد: حضور روحانیون تاثیر به سزایی در هدایت صحیح مسیر عزاداری ها دارد و در این خصوص کلاس ها و همایش های آموزشی و توجیهی متعددی برگزار شده است.

وی در ادامه افزود: هفته نخست ماه محرم با نام هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده و روحانیون با همین محور در عزاداری ها حضور خواهند یافت.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار