آمادگی بیش از ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برای خدمات‌رسانی به زائرین اربعین حسینی (ع) - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 148740
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خبر داد
شاخص : مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: 228 دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری استان آماده ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی است.

افشین پیرنون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ با بیان اینکه ۲۲۸ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری استان آماده ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی است، اظهار کرد: تمهیدات لازم برای تأمین ناوگان مورد نیاز زائران استان قزوین و زائران عبوری با هماهنگی ستاد محترم عتبات عالیات استان به عمل آمده و سعی بر این است که نرخ‌ها، هیچ‌گونه تغییری با سال گذشته نداشته باشد.

وی افزود: هر چند که نرخ حمل و نقل مسافربری توافقی بوده و بر اساس دستورالعمل شناورسازی نرخ بلیت حمل و نقل عمومی مسافربری جاده‌ای تعیین می‌شود اما پیشنهاد شده که در راستای مشارکت حداکثری در خدمت‌رسانی به زائران مرقد مطهر حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و بهره‌برداری از ثواب بیشتر در این امر خیر، نسبت به دریافت کرایه کمتر از میزان مصوب هم اقدام کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین اضافه کرد: همچنین تمام  محورهای مواصلاتی و ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری استان با تمام توان آماده خدمات‌رسانی به زائران اربعین است.

پیرنون تصریح کرد: در سال جاری مهم‌ترین اولویت ما برای اعزام زائران، افزایش ایمنی در سفر، ارائه خدمات مطلوب حمل و نقل و تکریم زائران است که ۳۰ مجتمع خدماتی- رفاهی بین‌راهی، ۹ اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در شهرستان‌های تابعه و همچنین ۲۴ راهدارخانه استان مجهز بوده و تمام توان خود را در راستای سفر زائران به‌کار می‌گیرد.

این مسؤول یادآور شد: سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۳ مستقر در اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین آماده دریافت نظرات، انتقادات، پیشنهادها و شکایات مردمی است و رسیدگی به شکایات احتمالی زائران در قالب کمیسیون‌های ماده ۱۲ و ۱۱ رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و مؤسسات و رانندگان حمل و نقل جاده‌ای صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار