آمادگی سازمان آتش‌نشانی برای آموزش داوطلبین مردمی/ به ازای هر ۵۰هزار نفر یک ایستگاه آتش‌نشانی نیاز است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73631
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰
سرپرست سازمان آتش‌نشانی قزوین عنوان کرد:
شاخص : سرپرست سازمان آتش نشانی قزوین با اشاره به اینکه برای هر50 هزار نفر جمعیت یک ایستگاه نیاز است، خبر داد: بزودی نهمین ایستگاه آتش‌نشانی در استان افتتاح و آغاز به کار خواهد کرد.  

ابوالفضل ذوالقدر سرپرست سازمان آتش نشانی قزوین صبح امروز در گفت‌و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص با اشاره به روز آتش‌نشان اظهار کرد: روز آتش‌نشان روز تجلیل از ایثارگری‌های انسان‌های پاک سرشتی است که امنیت و رفاه هم نوع‌ خود را بر سلامت و آسایش خود مقدم می‌دانند.

وی با اشاره به تعداد ایستگاه‌های فعال آتش نشانی در استان قزوین عنوان کرد: شهر قزوین در حال حاضر ۷ ایستگاه فعال دارد و با توجه به استاندارد جهانی که برای هر۵۰ هزار نفرجمعیت یک ایستگاه نیاز است؛هشتمین ایستگاه آتش‌نشانی نیزآماده بهره‌برداری است.

ذوالقدر با اشاره به اینکه کنلگ نهمین ایستگاه نیز به زمین خواهد خورد، افزود: نیروهای آتش‌نشانی شهرداری قزوین دارای ۱۵۰ نیروی زبده و آموزش‌دیده در رشته آتش‌نشانی است که به زودی ۲۵ نفر هم به آن‌ها اضافه خواهد شد.

این مسئول در خصوص برنامه‌های گرامیداشت روز آتش‌نشانی بیان کرد: صبح روز گذشته صبح‌گاه مشترک با کلیه نیروهای امدادی سازمان آتش‌نشانی در ایستگاه ۴۰۰ واقع در مینودر برگزار شد و داوطلبین و مامورین آتش‌نشانی به صورت نمادین عملیات امدادی انجام دادند.

ذوالقدر با تاکید بر گرامیداشت برنامه های هفته دفاع مقدس عنوان کرد: یکی از برنامه های شاخص روز آتش نشان تجدید میثاق با آرمان های انقلاب و شهدای هشت سال دفاع مقدس است.

وی با توجه به شعار امسال روز آتش نشان”هر شهروند یک آتش نشان” گفت: در کشورهای در حال توسعه مدیریت شهرها باید به صورت مشارکتی باشد و همه مردم باید در همه امور با مسئولین همکاری کنند؛ به منظور مشارکت شهروندان عزیز آموزش هایی برای نیروهای داوطلب تدوین شده است و در صدد هستیم که با همکاری مسئولین بتوانیم تعداد بیشتری از داوطلبین را آموزش دهیم.

سرپرست سازمان آتش نشانی قزوین در پایان گفت: از همشهریان درخواست می‌کنیم که به واحد آتش نشانان داوطلب مراجعه کنند و با حضور در کلاس های آموزشی به منظور آمادگی برای مواجهه با حوادث مختلف آموزش و مهارت های لازم را کسب نمایند.

 انتهای پیام/۱۰۰۳/ت۲

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار