آمادگی پلیس راه قزوین در ایام تعطیلات / افزایش ایمنی راه ها با نظارت کامل بر رفتار ترافیکی رانندگان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 120265
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۱۷
ریيس پليس راه استان:
شاخص : ریيس پليس راه استان از آمادگي پليس راه در محورهاي مواصلاتي استان قزوين و افزايش ايمني راه ها با نظارت کامل بررفتار ترافيکي رانندگان در ايام تعطيلات خبر داد.

به گزارش  شاخص نیوز، سرهنگ نصرا… بیگلری اظهار کرد:  پلیس راه استان قزوین دارای موقعیت جغرافیایی خاص و استراتژیک است و به عنوان ترمینال و کریدور تردد وسایط نقلیه به استان های غربی ، مرکزی، شمالی و شمال غرب کشور مطرح می باشد و علی رغم وضعیت نامناسب جوی ، با اتخاذ تدابیر لازم و استفاده از گشت های پلیسی محسوس و نامحسوس ، در ایام تعطیلات به مناسبت رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و امام رضا (ع) ، ایمنی سفر را در کلیه محورهای مواصلاتی استان قزوین برقرار می کند.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه در استان قزوین ، از عصر روز یکشنبه هفتم آذر ماه ۹۵ لغایت روزشنبه ۱۳ آذر ماه شاهد افزایش تردد وسایل نقلیه در کلیه راه های استان قزوین خواهیم بود ، به منظور ایجاد امنیت ترافیکی و سفری ایمن برای رانندگان عزیز پلیس راه استان قزوین با برگزاری جلسات هماهنگی متعدد ، تدابیر لازم را در این زمینه اتخاذ کرده است.

بیگلری با اشاره به افزایش گشت های محسوس و نا محسوس و استقرار شش ایستگاه پلیس راه جاده‌ای در محور های مواصلاتی استان افزود: ۲۱ دستگاه دوربین هوشمند ثابت و ۳۰ دستگاه دوربین کنترل سرعت دستی برای کنترل تخلفات رانندگی در جاده های استان جهت رصد کامل نحوه رانندگی رانندگان و به منظور برخورد قاطع و پیشگیرانه با تخلفات رانندگان متخلف و جلوگیری از بروز هر گونه حوادث تلخ فعال است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه به صورت روزانه بالغ بر دو هزار دستگاه اتوبوس در حال تردد در جاده های استان هستند نظارت و کنترل مستمر بر رفتار رانندگان ناوگان مسافربری خصوصا رانندگان اتوبوس ها با سامانه هوشمند کنترل الکترونیکی با دقت انجام خواهد شد .

رییس پلیس راه استان قزوین توصیه کرد: با توجه به شرایط جوی نامساعد ، برودت هوا و احتمال لغزندگی جاده های استان ، رانندگان عزیز قبل از شروع سفر از سلامت فنی وسیله نقلیه خود اطمینان یافته و ضمن همراه داشتن تجهیزات زمستانی ، آذوقه لازم و زنجیر چرخ ، در زمان رانندگی سرعت مطمئنه را رعایت و از ارتکاب هر گونه تخلفات رانندگی پرهیز ، تا با حمایت پلیس راه استان به عنوان چتر نظارتی راه های استان سفری ایمن و خوش را تجربه کنید.

منبع: مرکز اطلاع رسانی فا.ا. قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار